Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek egy hobbi kerékpár...

Szerintetek egy hobbi kerékpárosnak kellene borotválnia a lábát?

Figyelt kérdés
A profi bringások véleményét nagyjából ismerem a témában, de hogy viszonyulnak ehhez a kérdéshez az átlagemberek?

2018. máj. 13. 08:48
 1/10 anonim válasza:
Ezt on érzi. Ha jobb akkor szvsz nem. Ha nem hosszú akkor minek.En sose értettem, hogy miért nyirjak. Tényleg ennyire befolyásolja? 🤔🤔🤔
2018. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minek? :D A feeling miatt, hogy profibbnak érzed magad? Náluk számít, mert elvileg egy percet nyernek egy hosszabb versenyen a kisebb légellenállás miatt. Neked akkor minek?? :D
2018. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már a háromkerekűn is beretváltam a lábam, a nagycsoportból senki sem ért utol!!
2018. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Felesleges. hogy száz km-t egy perccel gyorsabban tegyél meg ugyanakkora erőbefektetéssel? :D de lehet hogy annyin még annyi időt se nyernél vele. Nem olvastam utána statisztikáknak. Ha nem számít neked minden másodperc akkor hagyd...mondjuk nem csak a légellenállás csökkentése miatt jó, hanem azért is mert ha csupa sárban mész akkor a szőrbe beleszáradt mócsingokat elég kellemetlen kiszedegetni. Persze zuhanyzás ezen is segít de nem mindig van rá egyből lehetőség.
2018. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alex Fly ***** válasza:

Szerintem (és sokak szerint is) a láb borotválása inkább csak hagyománytisztelet. Persze lehet rá valós indokot is találni, de hogy ezek mennyire számítanak, az már lehet vita tárgya.

Az elterjedt vélekedés szerint a légellenállás csökkentése lenne a cél. Azonban a gyakorlatban ez elhanyagolható, egy 100 km-es etapon max 1 másodpercet jelenthet. Kiélezett hajrában ez már eldöntheti egy verseny helyezéseit, de ennek esélye nem valami nagy...

Mások szerint a szőrtelen lábnak bukáskor van esélye, ui. könnyebb lefertőtleníteni és leragasztani, ha nincs rajta szőr...

Akik hosszabb távokat mennek, azok szerint ahogy a szembeszél mozgatja a szőrszálakat, attól egy idő után meg lehet őrülni. Párszáz km után már az egész lábra kiterjedő égő fájdalommal jár, ezt megelőzendő inkább szőrtelenítik...

Egy ex-versenyző kollégám elmondása szerint az igazi ok a szőrzet hőszigetelő hatása (ugye az az eredeti funkciója). A szőrszálak megkötik a levegőt, ezáltal szigetelőréteg jön létre a test körül, ami alapesetben nagyon hasznos lehet. A kerékpározás viszont izommunkával jár, amelynek során az ember lába felmelegszik. Az izmoknak is megvan az optimális hőmérsékletük, ha túlmelegszik, akkor a teljesítmény csökken. A borotválással ezen hőszigetelő réteget szüntetik meg, így a menetszél hűtő hatása jobban érvényesül, ezáltal folyamatosan nagyobb teljesítményre képesek...

Aztán hogy melyik mennyire igaz, az már más kérdés.

2018. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell borotválni, de érdemes.

Én borotválom a lábam, de csak azért, mert így sokkal jobban tetszik. Meg sokkal jobb érzés rávenni harisnyát, meg feszülős bicajos gatyát, meg feszülős futógatyát. Amikor szőrös, akkor fura érzés ezekben. Meg egy kicsit divat kérdés is, szóval a divat miatt is szőrtelenítem. :)

2018. máj. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell, én sem teszem. Viszont aki országútival jár az akár 10-15watt(kár és láb borotvalasaval) ellenallastol szabadulhat meg. Kezdők megérzik ezt a különbséget.
2018. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Normál ember normál esetben hosszúgatyában tölti az életét - amúgy sem csak abból a pár hét kánikulából áll az év - és a biciklihez sem fog nekiállni átöltözni vagy kiöltözni, mint valami majom. (Gondoljunk most arra, amikor Józsi bá jön haza a kocsmából, még mindig ugyanabban a gatyában lesz, amelyikben múlt kedden hegesztett. Olyan mindegy ott a szőrnek a légellenállása, hogy az nem igaz.)
2018. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát igen utolsó. Az alkoholista jóska bácsi lehet hogy ilyen, de ő nem is hobbi bringás. Ő azért bringázik hogy kocsmából hazafele tudjon benne kapaszkodni. A hobbi bringás az aki nem versenyző de eljár tekerni/túrázni. Tehát nem csak boltba jár vele és így jogos a kérdés.

De a véleményem akkor is az hogy nem érdemes

2018. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Próbáld ki.Ha nem tetszik hamar visszanő, ha jobb úgy szőrtelenítsd rendszeresen. Aki ki meri próbálni,rájön,hogy sokkal jobb szőr nélkül, viszont a haverok,lehet,hogy cikiznek majd miatta.
2018. máj. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!