Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hobbi célból milyen kerékpárt...

Hobbi célból milyen kerékpárt lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Szántóföldre, faluba, faluk között...

174 cm lány vagyok, belső lábhossz 82 cm, tehát kb 18,5" váz kellene.

Kb 50 ezer forintot szánok rá, vagy az kevés?

Legyen rajta fék, váltó, más kívánságom nincs :D

Vagy milyen szempontok szerint vásároljak?


Előre is köszönöm!

20/L


2018. febr. 27. 10:47
 1/8 szlory ***** válasza:
100%

Ha nem túl hosszú és/vagy gyakori a tekerés, akkor nem kell túlspilázni. 5-10 km-t valamilyen tempóban bármilyen géppel meg tudsz tenni, ha az kényelmes és üzembiztos. Még egy dögnehéz "cruiserrel", városi-túrázós bringával is.


Persze az 50 elég vékony, de ha ennyit rászánsz és keresel igazán jó állapotú, használt régi acélvázas női bringát, akár csak 3 sebességes agyváltóval (síkságra elég az, sőt), akkor könnyű, megbízható, bár nem téliesített (értsd: rozsdásodásra ügyelni) bringád lehet. Amilyen tetszik. :) A te méretedhez már lehet 28-as kereke, de a 26-os kerekűeket sem kell lenézned, nem lesz számodra annyival rosszabb. Újonnan inkább 75-100 között nézelődnék.


Ha fiatalos, "montis" típusok tetszenek inkább, mint a "vintage/retro", akkor az új gépek akörül indulnak, esetleg egy Gepida kínálatot nézz meg.

2018. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az előző bringámmal már az a baj, hogy kicsi. Kb éves koromban kaptam. Egy ideig lehetett emelni a kormányom és az ülésen, de most már nem.

Ezt a problémát akkor a 28-as kerékkel lehet kiküszöbölni? Vagy a 18,5" vázzal?

2018. febr. 27. 11:37
 3/8 A kérdező kommentje:
10 éves koromban*
2018. febr. 27. 11:37
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ezt a problémát akkor a 28-as kerékkel lehet kiküszöbölni? "

Hát szerintem az nem fér el a jelenlegi vázban....

2018. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából a vázméret a fontos, de a 28as kerekekből csak profitálhatsz. A kisebbek lomhábbak. Szerintem egy 28as trekking bőven jó arra amire te használnád. Sok esetben gyárilag fel van szerelve csomagtartóval, az se utolsó szempont, praktikus lehet
2018. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Bocsi, ha rosszul fogalmaztam, nem úgy értettem, hogy a jelenlegi vázra gondolok nagyobb kerekeket, hanem az új bicónál figyelni arra, hogy nagyobb legyen a kereke (plusz akkor ugye a váz, ahogy a 3. írja), hogy kényelmesebb legyen majd rajta ülni.:)

2018. febr. 28. 14:04
 7/8 anonim ***** válasza:

"Kedves 2. válaszoló" vagyok

Ja értem :)

Nekem 28-as és 29-es bicajaim vannak. 175 centi vagyok ami az általánosan elfogadott alapelvek szerint épp a minimumon van a 29-es kerekü bicajokhoz.

Tehát ha montit szerenél ajánlom a 29-est. Vagy ha nagynak tartod, akkor a 27.5-est.

Ha sokat mész úron, betonon, vagy kemény földesúton (nem terepen) akkor 28-as vékonyabb kerekü trekking, vagy cross mindenképpen jó.


Van egy 26-osom is, de ahhoz képest ég és föld a 28as mérettel menni. Nagyon sokat jelent sebességben. És persze ha a báz elég széles, lehet rá 29-es gumit is tenni!


Annyi a bibi a nagyobb ármérőjű kerekekkel, hogy változik az áttétel. Tehát mindél nagyobb a kereke a bicajnak, de a lánckerekeket nem cseréled, akkor nehezebb lesz dombon felmenni vele.

Persze ha kemény lány vagy akkor ez nem számít! :)

2018. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szlory ***** válasza:
#1 vagyok. Nem kell ügyelned, hogy _mindenképpen_ nagyobb legyen a kereke, ezt írtam is. A vázméret ha jó, akkor a kerék kérdés másodlagos számodra. Ne legyen hulladékból és legyen olyan, ami tetszik neked. Ez mindkettő jóval fontosabb szempont legyen, mint a kerékméret. A legtöbb bringatípusnál nincs választásod. De ne is zavarjon igazából.
2018. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!