Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik kerékpár vagyonbiztosít...

Melyik kerékpár vagyonbiztosítást kötnétek meg a kettő közül (lent többet)?

Figyelt kérdés

Az egyik:

- 7000 forint/év

- mindig le kell fotózni a lezárt biciklit

- 85 százalékot fizet ki


A másik:

- 9200 forint/év

- száz százalékot fizet

- éjszakai utcai lopásra nem fizet


Köszönöm!


2018. máj. 29. 01:16
1 2
 1/12 anonim válasza:

éjszakai utcai lopásra nem fizet,de nagy hülyeség akkor.

Szerintem akkor legyen az első legalább is nekem az tetszik igaz nem 100% de legalább éjszakára is fizet és olcsóbb is, egy fotó nem a világvége :-)

2018. máj. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szlory ***** válasza:

Ha átlag bringa értéket nézek (mondjuk 200e körül vagy alatt), akkor inkább az 1-es. Bár lehet, hogy egy hónap alatt megunnám a fotózást - elmennek a búsba.


HA drága a bringa, azt egyrészt nem hagyom éjjel utcán, másrészt az évi 9200 Ft kb. 1-2%-át teszi ki az értékének - és nem kell fotózkodni.

2018. máj. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem olyan nagyon drága, 130 ezres bicikliről van szó. Már négyet elloptak tőlem, igaz, abból csak egyet vittek el utcáról, most már biztosra akarok menni.
2018. máj. 29. 13:44
 4/12 szlory ***** válasza:

Ez esetben a matekházidat megcsinálhatjuk? :D


130e Ft 5.38%-a az 1-es. 85%-át fizeti a bringa értékének, ami amortizálódik is évente.


Ha tehát 1. évben ellopják, akkor a 130e Ft-os bringádat "újra megveheted", de 85%(biztosítás) -5.38%(biztosítási díj kifizetésed az 1. évben) -0%(amortizáció az 1. évben) = ~80% = ~ 24000 Ft-ot már ráfizetsz az "ingyen bringa" helyett.


Második évben 24000+7000 = 31 000 Ft-ot fizetsz a nyugalom oltárán, összesen.


Amortizációval együtt nagyjából 6 év után a bringád értékének felét elvitte a biztosító. Ez alapján és a kockázatokat mérlegelve határozd meg magadnak, hány év után szállsz ki.


Az a 15% kifizetési különbözet a 130e Ft-ra amúgy 19 500 Ft. A díjkülönbözet pedig 2200 évente. Tehát évente oda fizetnél (2-es) +2200at, de mondjuk első évben lazán 19500-zal többet adnak neked a lopásra. Abból azért kifutja pár évnyi +2200ft, nemde? És nem fotózgatsz :D


Nyilván az apróbetűsökben is lehet pár szívatóroller.

Matek alapján viszont előző HSZ-emet változtatom, nem kell 200 körüli bringa, már 100+ táján érdemes lehet gondolkodni (tisztán matek alapon) a 2-esben.


Vagy elnéztem valamit?

2018. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Figyu ha ennyire jól megy nekem is küldhetnél egy bringát ha neked nem sok ez az összeg ebből az összegből veszek 2 db egyiket magamnak másikat páromnak, na benne vagy?
2018. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 havi díjból vehetnél egy rendes lakatot! Én a 2.at választanám, nem fotózgatnék. Meg amúgy is fotó hátránya: mi hát "csak" 50 ezres lakattal volt lekötve? Így nem fizetünk...
2018. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3 díjból vehetnél egy rendes lakatot! Én a 2.at választanám, nem fotózgatnék. Meg amúgy is fotó hátránya: mi hát "csak" 50 ezres lakattal volt lekötve? Így nem fizetünk...
2018. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5-ös fiam, el vagy tájolódva, a 130 ezres bicikli egyáltalán nem drága. Ez a belépő kategória legalja. 490 ezres bicikli, az már drága, de te valószínűleg el sem tudod képzelni mennyit eladnak azokból is. Akkor még nem is beszéltünk a profi bringákról, ahol az egy millióst kiröhögik, mert három körül kezdődnek a komolyan vehető gépek.


El kell menni dolgozni, szorgalmasan és keményen, akkor fog telleni asszonynak is meg neked is biciklire. Nehogy már szégyelljem magam azért, mert egyetemre mentem, és tanultam, amikor kellett, mikor mások hereveréltek, és ezért most van jó állásom és fizetésem!


6-os és 7-es. Van komoly lakat. Hány videót linkeljek be, amikben két perc alatt vágják le ezeket?

2018. máj. 29. 23:20
 9/12 A kérdező kommentje:
4-es, nem amortizációs értékét fizetik, hanem számlában szereplőt. Mint az közismert.
2018. máj. 29. 23:23
 10/12 szlory ***** válasza:

Kérdező, köszi az információt (bár kissé kioktatás szagú volt ez a "mint az közismert"), nem tudtam.


Főleg, mert gépjármű esetében tudtommal nem így van.


Ha esetleg befeszengtél a másik hozzászólón, azt légy szíves, próbáld kulturáltabban leplezni.

2018. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!