Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MElyik kerékpár gumi lenne a...

MElyik kerékpár gumi lenne a legmegfelelőbb számomra?

Figyelt kérdés

Üdv!

Túl nagy keret nincsen. Xc-zek. Nem éppen vagyok kezdő, szeretek gyorsan menni, a gördülési ellenállás/ súly nem számít, és a Bükk közelében élet. Szóval vannak hazai viszonylatban nagyon kemény terepek.


Kavicsos földút, "sima" földút 2 cm vastag porral, gyökeres-vízmosásos földutak, stb. Ahová azért nagyon komoly tapadásra lenne szükségem :D


Ezeket néztem: [link] . Szerintem ez inkább aszfaltra, vagy tökéletesen sima földútra lenne jó.

A kövi jelentkező: [link] . Szerintem ez már eggyel jobb lenne számomra ;)

A személye kedvencem: [link] . Szerintem ez már vérbeli terep gumi, nagyon olcsó, könnyű, DE rögtön jön is a másik gond. Mindössze 660 gramm, valószínűleg könnyen elkophat, és a defektállósága sem lehet a best. Ha elkopik nekem 500/1000 km alatt, akkor az nagy szívás, és mindjárt nem olyan olcsó.


Szóval rengeteg jó gumit találtam, de mindegyiknek van hátránya.


2018. máj. 27. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek.. hogy is mondjam.. Ez mind olcsó fos. De a legfosabb fosok, a Velotech nem márka! :D

1800Ft-os slick gumival akarsz gyökereken és vízmosásban menni?? Ne viccelj már! Ezek városba valók a nagyinak bótba menni!

Nekem most lett Schwalbe NobbyNic és Maxxis Ikon kombóm használtan, a következő csak 2db Nobby Nic lesz! Szuper gumi! Felfújom suhan, leengedem játszós. 27 ezer lesz külföldről is a pár, de teljesen más kategória!

Persze ez a legdrágább TLR SpeedGrip modell, de 6-7 körül van a sima! :)

Ezek a nagyon olcsó Nejlon, szintetikus keverékek nem tapadnak terepen.

A Maxxis gumijai aszfalton nem jók, mert kopnak a puha keverék miatt, de terepen.. huhú!

Continental is király: RaceKing, MountainKing, TrailKing.

Terepre kell a bütyök! NobbyNic-el a CST Salvo helyett pl. 47 perc helyett 34 alatt érek be munkába, szóval nem lassított!

Ne rettenj meg a morcosabb mintától se, csak a nyomással kell játszani! Ballonos 2,2-2,35" és egész más menni!

Sűrűbb apróbb minta jobb a homokba, jobban is gördül papíron, de ha oldalt nincs nagy bütyöksor, kimegy alólad laza talajon!

2018. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1.: Kösz a választ!

Hát figyelj, 5 ezer forintot nem adok egy darab gumiért :D

Annyira durván rohadt szarok mégse lehetnek az olcsóbb gumik, conti mountain king 3,2K , trail king 3,6K.


Néztem a véleményeket testbike-on, hát sok conti-t eléggé lehúztak, ellenben vannak olyan rubena-k, kenda-k, amiket igazán jóra értékeltek.


Szóval amiket néztem: Kenda nevegal és kinetics, vagy pedig a rubena triton. Az utóbbi elterjedtebb, és régóta használt gumi. A gyártó honlapján még mindig fent van, de vagy 10 éve biztosan gyártják, és a mintán nem változtattak! Ez azért csak jó jel, nem? :) Testbike-n is eléggé jóra értékelték, és a gyártó downhill/freeride-ra ajánlja. Tapadásának elégnek kéne lennie :D

2018. máj. 27. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!