Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizés közben égetünk...

Biciklizés közben égetünk egyáltalán valamilyen kalóriát?

Figyelt kérdés
Ma voltam biciklizni, 10,5 km-t tettem meg 33 perc alatt, így kijött, hogy átlagosan 19 km/h-val tekertem. Még arra is figyeltem, hogy ne guruljon magától sokat, folyamatosan én hajtottam. A gond az, hogy igazából alig éreztem meg, lihegni egyáltalán nem lihegtem, megizzadni is csak azért izzadtam meg egy picit, mert tűzött a Nap. Utánanéztem, és azt írták, hogy egy óra könnyű intenzitású biciklizéssel 418 kalóriát lehet elégetni. Én ezzel komolyan 200-at elégettem volna? Mert nem nagyon vett ki belőlem sok erőt, max. a lábam fáradt el egy kicsit.

2014. aug. 14. 16:44
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nem olyan sok az a 200 kalória, nem kell csodákra gondolni. De igen, nyilván a bicikli hajtásához energia kell, amit te fektetsz be valahogyan.
2014. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyit simán elégethettél fél óra alatt, de a 200 kcal az tényleg nem sok.
2014. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kalória égetés nem arról szól, hogy lihegned kell és csorognia az izzadságnak...
2014. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat, ment a zöld :)
2014. aug. 14. 20:49
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha komolyan mérni akarod a kalória felhasználásod, akkor érdemes beszerezni egy pulzusmérő órát.

(mellesleg elég sokat is lehet égetni: másfél óra alatt 40 km-en 1300 kcal, ebből 45% zsír)

2014. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Titusztitusz ***** válasza:
11%
A kerékpározásra is érvényes mint ahogy minden egyébb sportra is, hogy ANNÁL INTENZÍVEBB A KALÓRIAÉGETÉS, MINNÉL INTENZÍVEBB MAGA A MOZGÁS...Szóval amennyiben csak "könnyedén", különösebb megeröltetődés nélkül bringázol, akkor bizony nemsok kalória ég el...Viszont amennyiben KEMÉNYEN MEGHAJTANÁD MAGAD, ráadásul jó hosszú távon, akkor bizony igencsak égnének mindig a kalóriák...Egy-két órás intenzív bringázás is elég ahhoz, hogy a bringázás végére az illető testsúlya akár 4-5 kilogrammal is kevesebbet nyomjon...Persze ebbe belejátszik azért az intenzív bringázás közbeni folyadékveszteség is, de ettöl függetlenül benne van azért jócskán az intenzív kalóriaégetés is...
2014. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
93%

Fogyni nem lehet órák alatt, főleg nem szimplán izzadással. Az csaknem kizárólag víz (és némi ásványi anyag).

Tehát ha valaki 4-5 kilóval könnyebb lesz bringázás végére, annak inkább a mentőt hívd.

2014. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Titusztitusz ***** válasza:
37%
Az egy dolog, hogy a "szakirodalom" mit ír, és a valóság, illetve a való élet meg megint más...(Mint ahogy az álltalában mindig, minden témánál lenni szokott...)Én magam nem "szakkönyvekböl" szedem sohasem a kerékpározással kapcsolatos ide írt megjegyzéseimet, hanem GYAKORLATI TAPASZTALATOKBOL...És éppen ezért újracsak leírnám azt, hogy bizony lehet fogyni néhány óra alatt úgy, hogy közben nemcsak vízet, és ásványi anyagokat veszít az ember, bár kétségtelen dolog az, hogy ez a jelenség is benne van a pakliban...De mondom, a gyors kalóriaégetéshez GYORS bringázás is kell...Ha ez megvan, akkor bizony hamar beindul a fogyás, sőt, a jelenség eltart még további néhány napig is, amennyiben persze az illető nem kezd bele extra kalóriabevitelbe bringázás után... Ugyanis ha az INTENZÍV bringázás FELPÖRGETI ALAPOSAN AZ ANYAGCSERÉT, akkor ez a hatás kitart még néhány napon keresztül, bár az is igaz, hogy folyamatosan gyengülő mértékben...Szóval intenzív bringázás után folyamatos a további extra mértékü kalóriaégetés még akkor is, ha már a szervezet nyugalmi állapotban van...Szóval ha valaki fogyni akar bringázással, akkor szerény meglátásom szerint a legideálisabb az, ha kb. 3-4 naponként meghajtja magát egy-egy IGEN INTENZÍV bringatúrával, aztán nemigen lesz majd gondja a továbbiakban a kalóriákkal...
2014. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Dehogy indul be a fogyás, bármilyen extrémben nyomod. Az ember súly alapból 1-3 kilót változhat bármiféle fogyás/hízás nélkül, aztán hozzáadott a vízveszteséget, meg is van a 4-5 kiló veszteséged...
2014. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Titusztitusz ***** válasza:
52%
A vitás kérdéseket természetesen nem lehet ÍGY, a neten keresztül eldönteni, ezért javasolnám a kérdésfelvetőnek, hogy PRÓBÁLJA MAJD KI azt a módszert amit írtam, aztán majd idővel írja meg ide a tapasztalatait...Ennyi...
2014. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!