Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek? (90k...

Milyen biciklit vegyek? (90k vs 150k)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Átlagos felhasználásra milyen MTB-ot ajánlanátok?


Van a dechatlonban 90-ért, illetve szimpatikus egy jobb minőségi CUBE.


Pro contra? Megéri a drágább a dechatlonos helyett? Hétvégi túrázásra, illetve pár óra biciklizésre a városban használnám.


Dechatlon:

[link]


CUBE:

[link]


2018. jún. 13. 13:36
1 2
 1/12 szlory ***** válasza:

A CUBE felszereltségi csomagjai közül a Pro a legalja. Race vagy SL jobb volna. Ebből is van, de az 190.


Bár attól tartok, a hétvégi túrázásra és pár óra biciklizésre fölösleges túlköltekezned.


Az RR520 eseténben engem aggaszt a 8-as SRAM X3 rendszer. Én azért nézném az 540-est, mert azon 9 sebesség és Shimano van, javíthatóság/fenntarthatóság tekintetben rugalmasabb volna.


A Cube vázai jó minőséget képviselnek, de a Decathlon ad élettartam garit rá, nem? Szóval ők ezzel a vállalással helyettesítik az esetleges minőségi eltérést. A Cube felszereltségben megfontoltabb, a Deca azt teszi rá, amit tud. Nem rossz az, de az egyiken először a szaki is gondolkodott, a másikon meg először a beszerző - szerintem. :) Nézd meg a legáltalánosabb vakítást: a hátsó váltó mindig jobb szintű legyen, mint a váltókar. Mert azt nézi a kuncsaft :D Namost az AIM eseténben ennél a Pro-nál is úgy látom, hogy a TX hátsóhoz egy Altust v Acerát tettek? Mindegy, a lényeg, hogy jobb váltókar, a szarabb marketingű hátsóváltó helyett. Márpedig a váltásminőségben többet játszik a váltókar, mint a váltó maga.


Szóval ilyeneken gondolkodj. Meg a pénzeden. Lehet, hogy tojni kéne az egészre, olcsón benyúlsz egy 520-ért és a maradékot fontosabbakra költöd. Én vagy ezt tenném a helyedben, vagy ha hossdútávon gondolod, akkor AIM SL.

2018. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szlory ***** válasza:

Azt hadd tegyem hozzá, hogy azért a Cube felszerelés is néha marketinges erőszak áldozata. Pl. pont az AIM SL 2018, amit mondtam: Deore hátsó, Altus váltókarokkal. LOL


Ilyen ez a popszakma :D

2018. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Városra az MTB váz - kormány kialakítás és a terep gumi hátrány , erősebben kell tekerni és kényelmetlen hosszú távon . Ezért átalakítani trekkingre vagy jobb tartósabb profibb anyagokra cserélni a felszerelést kiadás . Aztán ha meggondolja magát az ember eladni csak nagy bukással lehet az egyéni építésűeket ...CUBE markánsabb stb és hidrás a fék nem mech mint a 520é ...
2018. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Esetleg néz meg a GENESIS ROMET TORPADO és a KELLYS kínálatát hogy a CUBE felszereltséggel vagy ettől jobb van e 190től kedvezőbb áron ...
2018. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hétvégi túrázások miatt fontos lenne az MTB. Esetleg más alternatíva?
2018. jún. 13. 14:49
 6/12 szlory ***** válasza:

CROSS TREKKING! Az való erre.


Röviden elmondható, hogy a mostani átlagemberek átlagigényeire egy ilyen nyújt jó öszvérmegoldást. Strapabíró annyira, mint egy monti (nyilván a komolyan vett hegyi terepezésre csak ésszel és egy másik, drágább telóval alkalmas), de a kerékpártúrák útvonalára, ahol kevés a sziklák közötti lavírozás vagy a fák gyökerein pattogás, ott bőven jól muzsikálnak. Városban meg a nagy kerekek (28-as, kvázi 29-es) miatt haladós is. Plusz a montikkal szemben ezeken szokott lenni csavarhely csomagtartóra, sárvédőre.

2018. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szlory ***** válasza:
Pl 125e a Csepel Woodlands Cross 28 2.0. Vele egykutya a Kellys Cliff 90, de az meg 146e, szóval az ilyeneket általában a 125-150 közötti árfekvésben találod úgy, hogy bár alap cuccokkal, de nem (mindenhol) agyonspórolt kacatokkal pakolják fel. Nézhetsz még Gepida v. Neuzer frontot is, éljenek a magyar cégek. :)
2018. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kinézetre viszont szerintem, az én ízlésem szerint elmaradnak a dechatlonos illetve a cube tol. Esetleg még a cross márka?
2018. jún. 13. 16:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak idebiggyeszteném, hogy a cube hátsó vátója Shimano Tourney, nekem többször volt szerencsém ezzel a fajta váltóval és csak ismételni tudom magam, hogy tartsd távol magad tőle, kerüld olyan messziről amennyiről csak tudod, ha lehet dobj rá atomot, mert ennél szarabb váltó a világon nincs. A noname kínai műanyag díszváltó szinttel egyenlő.


A dekán SRAM van, a sramról elég annyit tudni, hogy a legbénábbja az vetekszik a shimano középkategoria aljával.


Amikor ráülsz egy biciklire az első dolog amit megérzel az a geometria, hogy a méretek stimmelnek-e, kénnyelmes-e. A második dolog a hajtás és itt vérzik el ez a CUBE. Nekem ez a két dolog a legfontosabb egy biciklin főleg egy olcsó fajtán.

2018. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szlory ***** válasza:

"Ne tökölj, szedd le!"


Kérdező, húzás a Dekába és vegyél RR540-est. Azzal jól megleszel.


Crossnál sem kapsz jobbat, ha fizetsz még hozzá, akkor ez mondjuk a következő: [link]


A Crosstrekkingek mind úgy néznek ki, mint ahogy a céljuk: MTB-s vonásokkal egy tipikus országúti/városi váz. Ezért mennek jobban. Azzal a vázgeometriával jobban szolgálod a sebességet, nagy kereket, fordulékonyságot, mint a lépcsőkön fel-le nyargalászást, löszfalról leborulást, egyebet.


--

Az más kérdés, hogy amire készülsz, az nálam pont olyan, mint a pubi, aki megveszi a városi terepjárót. Terepre nem viszi, a városban meg szívni fog vele, zabál, koszol, nem gyorsul, satöbbi. Kivéve, ha van pénze felső kategóriát venni. Ez esetben egy 500-600e feletti MTB-nél is lesz olyan beállítás, amivel nyargalászhat a túrákon és városban. De nem ezt keresed, ugye. :)

2018. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!