Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vásároljak?

Milyen kerékpárt vásároljak?

Figyelt kérdés

Már leszűkítettem az igényeimet két típusra az egyik a trekking a másik pedig a fitness. Mivel 100 kg vagyok ezért az országúti kerékpár nem játszik, pedig az a legszimpatikusabb.

Ebben szeretném a tanácsotokat kérni. Hosszú túrákra szeretném használni, különböző típusú terepeken de főleg országúton és földúton. 100 ezer forint lenne rá a keret, ti melyiket ajánlanátok?



2018. jún. 30. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Tipikus trekking a BTWIN Riveside 900 a dekatlonból ,120 Eről 100 ezer . De nézd meg a ROMET felhozatalát is mert nagyon jó az ár a felszereltségekhez .
2018. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha földútra is mész, akkor szerintem trekkinget vegyél. Aszfaltra jobb a fitness, mert a merev villa miatt könnyebb és hatékonyabb. Ebből a keretből én szigórúan használtban gondolkodnék.
2018. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:

A fitness gyakorlatilag egy egyenes kormányos outi, a trekking pedig egy kényelemre kihegyezett masina...

A felhasználási területtől függ, melyiket célszerű választani. Ha neked az outi a legszimpatikusabb, akkor a fitness jóval közelebb áll hozzá -de akkor már nem látom be, milyen előnye lenne az egyenes kormánynak a hajlítottal szemben....

2018. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem igazán értek hozzá, a fő felhasználási terület mindenképp az országút és különböző minőségű földutak lennének, viszont szeretném hogy tudjam rosszabb minőségű terepen is használni ha úgy adódik, anélkül hogy tönkre menjen.

Én is gondoltam rá hogy ennyiért használtat lenne érdemes venni csak tartok tőle hogy kifogok egy olyat ami esetleg szerkezetileg sérült és nem veszem észre vagy más laikusként nem látható probléma lesz vele és ugyebár ott nincs garancia.

Az eddigi válaszok alapján nekem az jött le hogy outi kerékpárra lenne szükségem de javítsatok ki ha tévedek.

2018. júl. 1. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Outival földútra? Sok helyen még az aszfalt is durva neki itthon.
2018. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szlory ***** válasza:

Megnézhetsz még használt gravel v. cyclocross gépet. Ezek a "terepesített országútik", túrázásra, vadonban csapatásra. Semmi gondod nem lesz 100kg-mal. Csak normálisan tekerni. Maximum kerékszettet nem kapsz rendeset, az önmagában lenne újonnan 100+. Fitnesst hagyd ki. Vagy cross trekking, vagy pedig gravel/cyclocross.


Újakat nézve:

1) "cyclocross": [link] <- ez 164e pénz, meg kér egy kis tuningot, amint lehetséges.

2) "cross trekking": [link] <- ebből legalább 2.0-ás kiadás, azaz 125e Ft-ért.


Romet és társai (lengyel ipar) akkor jól jöhetnek, ha ki tudsz menni hozzájuk. Valaki itt írta, hogy MTB-t venne és ott sokkal olcsóbban jut hozzá (ha igaz amit írt, akkor elképesztően jó áron).


Ha ilyen eltökélt vagy, én egy jó alapra költenék a helyedben és elrendezném fejben, hogy a költégvetést a közeljövőben még egyszer rá kell szánni, "tuningra". A kerék és hajtómű upgrade a legértelmesebb, mivel azokat 100%-ban használod. Fék/váltás/egyéb olyan, amit meg lehet szokni, ha van valami gyerekbetegsége (márpedig van), de ezeket a tekerési időd elenyésző százalékában használod, ezért ha nem nagyon zavaró, azokat későbbre tenném.

2018. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!