Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hozzáértők segítségét kérném,...

Hozzáértők segítségét kérném, hogy szerintük milyen cross\trekking kerékpárt vásároljak?

Figyelt kérdés

80-120e Ft környékén szeretnék ilyet vasarolni valami megbízható és a mindennapokban, néha akár kicsit murvás utakon is bátran működjő biciklit. Hétvégi túrázásokat is szeretném vele abszolválni!

Természetesen, ha Cross kerékpár érdekelne, hogy megéri-e nekem felszerelni a szükséges dolgokkal, vagy esetlek trekkinget válasszam akkor inkabb.

Valaszaitokat köszönöm!



2018. ápr. 26. 16:34
 1/5 szlory ***** válasza:
80%

Először is: 80-120 között nem sok mindent árulnak újonnan.


Másodszor: akkor cross, ha vagányabb kinézetet szeretnél és akkor trekking, ha konszolidáltabbat. A cross némiképp könnyebb, nem feltétlen csak a felszerelés hiánya miatt. A crosst is (ellenőrizni kell adott típusnál!) felszerelheted ugyanúgy sárvédővel, csomagtartóval.


A trekkingnek nem biztos, hogy van rugós villája. Ha igen, ellenőrizni kell, hogy kaphat-e fix sárvédőt vagy sem. (Még akkor is jó, ha kaphat, ha végül ilyen papucsos matyit teszel fel, ami persze nem véd úgy a mocsoktól..)


Pár típus: Csepel Woodlands Cross 28 1.0/2.0/3.0, Neuzer Courier CX egy sportos, keményebb bringás típus, Aldis Cyco trekking egy nagyapós-kirándulós-csomagtartós baromi olcsón... satöbbi.. Keress már rá itt is, hogy hányszor és miket ajánlottunk a trekking és cross bringát keresőknek. Már én sem emlékszem mindre és remélhetőleg nem is elvárás, hogy én keressem elő. :)

2018. ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Trekking bicikli kategóriában nekünk jól bevált az ALDI-ban szezonálisan kapható CYCO bicikli. Két éve a férfi és a női modellt is megvettük és azóta használjuk. Elégedettek vagyunk vele.

[link]

Itt egy cikk róla: [link]

2018. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ROMET honlapját nézd meg , TREKKING - KROSS 115 ezertől 130ig komoly túragépek vannak limitáltan !
2018. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azonos árkategóriában a két bringa közötti különbség az, hogy a felszerelt trekkingen vagy nem működnek olyan jól a dolgok (például a lámpa önmagában világít csak nincs akkora fényereje, hogy láss is vele, tehát így is úgy is venni fogsz újat) vagy lespórolják az árát más alkatrészeken. És érdemes olyan helyen venni őket ahol az árban benne van a beállítás is, no meg az első 100 kilométer utáni átvizsgálás.

Lámpát egyéb kiegészítőket már elég olcsón lehet kapni olyat ami használható is, 10-12-ből egy complett készlet simán megvan.


A villára tényleg figyelj oda. Először is gondold végig, hogy kell-e teleszkópos.

A trekkingeken általában 6 centi a teleszkópút és rúgósak, ergo annyit nem csillapítanak, ellenben nehezebbek mint a merev villa nem is kicsit, és valamennyit el is nyelnek a pedálozás erejéből, igaz ekkora rugóútnál csak épp hogy érezni. De ami fontosabb, hogy karbantartásigényes is. Szóval ha nem szoktál száguldozni és kibírsz egy-két buckát akkor inkább a merev villa.

A murvás utakra meg jó egy szélesebb alacsonyabb nyomású gumi is.


Összességében inkább a cross mellett döntenék amit fel lehet szerelni, mint egy trekking mellett ami fel van szerelve de nem biztos, amivel fel van az működik is.


A beállítás meg a 100 kilométer utáni átnézés viszont mindenképpen fontos.


Plusz érdemes körbenézni, hátha akadnak jól leárazott bringák előző szezonokból a környékbeli boltokban vagy a neten. Én neten vettem tavaly 100-ért egy bringát aminek a listaára 200 volt, csak azért mert két évvel azelőtti modell volt és mert olyan méretben ami nem fogyott el. De néha kisboltokban vagy szervizekben is marad egy-két elfekvő darab, mikor múltkor voltam Zamárdiban szervízeltetni a bringám ott is rengeteg jó árérték arányú bringát láttam. Szóval tényleg érdemes sok helyen sok ajánlatot megnézni, jól körüljárni a dolgot mielőtt választ az ember. :)

2018. ápr. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! :)
2018. ápr. 27. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!