Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen MTB-t ajánlotok nekem...

Milyen MTB-t ajánlotok nekem 200 ezer alatt?

Figyelt kérdés

Elvárások:


Hidraulikus kormányról zárható villa.


Legalabb 27.5 kerekek


Hidraulikus fékek


3x8/3x9/2x10 vagy afeletti áttétel.


Shimano vagy Sram szettel legyen szerelve.


Alu váz


Lehet osszteleszkopos is de nem fontos


Cube/merida/kellys/baddog


Mindenkepp ujonnan vasarolnam



2018. júl. 13. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem Cube Analog 2016 mountainbike-om van és nagyon szeretem.

Megyek vele aszfalton, kavicsos úton, néha kicsit nehezebb terepen és eddig minden rendben volt vele. Kicsit több mint egy éve vettem. 200 körül volt, ha jól emlékszem alatta. Több ismerősömnek is Cube-van és mindenki szereti.

Ez előtt Merida bicóm volt, mondjuk az még felig gyerek bicó. Öt évet használtam és kb széthajtottam. A végére már mindent cserélni kellett(lánc,váltó,fék(nem tárcsa)) ez lett is. Teleszkóp meg külső gumi nem mert közben kinőttem. De kiszolgált. Azt nem tudom mennyiért vettek a szüleim. Amúgy szeretem és azzal is rengeteget mentem.

A másik két márkát nem nagyon ismerem és így véleményt sem tudok mondani róla.

Az én Cube-om nem összteleszkópos de szerintem jó így. És le lehet zárni teljesen a teleszkópok.Shimano váltója van, az nagyon nagyon jó. Meg tárcsafékekkel van felszerelve, szerintem sokkal jobb,mint a hagyományos fék.

Én mindenképpen a Cube-ot ajánlom. Persze nézz utána azért te is meg kérd ki más véleményét. Persze attól is függ,hogy te mire akarod használni.

17/L

2018. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A cube aim race 2018-al szemeztem
2018. júl. 14. 00:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy a vázon milyen név van, szinte mindegy.

A többi alkatrész pedig beszällìtóktól érkezik. A végső árat az határozza meg, hogy azok mennyire alacsony, vagy magas kategóriásak.

Shimano, vagy Sram szettel...oké, de pl Shimano Ty, vagy Deore széria? Az egyik 2.000, a másik 32.000 nagyságrendileg. Ott is vannak kategóriák. Ezen a bringán, amit írtál, egy alap váltószett van. Hétköznapi tekergéshez ezek elegendők hosszabb távon is, de arra meg önkitolás egy mtb/hardtail.

2018. júl. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem versenyszintre kell termeszetesen mert akkor nem is 200alatt keresnek
2018. júl. 14. 12:37
 5/12 anonim ***** válasza:
A versenyszint fel sem merült. De amire ez a bringa ebben a formában alkalmas, arra felesleges.
2018. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

"nem kell versenyhez", mégis olyan elvárásaid vannak a biciklivel szemben, ami már használható lenne versenyhez.


Hidraulikus villa az meg mi fán terem? :D


200 ezer forint környéke, ahol mindenféleképpen kompromisszumot kell kötnöd valamiért cserébe. Úgyhogy 1-2 dolgot elengednék a helyedben:

1. Teleszkóp: Ennyiért csak rúgost fogsz találni, Lock-out meg felesleges egy ilyen telóra.

2. Fékek: Ebben az árkategoriában hidraulikus féket nem találsz, de hamégis egy olcsóbb de csucskategoriás v-fékkel jobb fékhatást fogsz elérni, mint egy belépőszintű hidraulikus fékkel.

3. Ennyiért csak Tescos össztelós kerékpárt lehet találni.


250-300 közt vannak azok a biciklik, amiken már minden komponens szuper és használható (pont amilyet szeretnél).

Ez alatt értem a levegős teleszkópot lockouttal. Rock Shox/Manitou villa.

Deore vagy jobb hajtás.

Minőségi hidraulikus fékek.

Rendes vázgeometria.

2018. júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Ne a matricát nézd meg a dizájn csicsát . MTB ha nem sportra kell akkor kár érte ennyit kiadni mert alacsony vázzal görnyedten tekersz a szőrös gumikkal a betonon . Nézd meg a ROMET KELLYS bringáit , ezek többet nyújtanak jobb szerkókkal mint a drága neves társaik .
2018. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehúztátok, pedig igazat beszél.
2018. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Két kiló alatt Rockrider 560, ennél jobb árt-érték arányú nincs.

[link]

2018. júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont most futottam bele egy Baddog limited bringába. 200 alatt van és a gyári formájában már kimerészkednék vele terepre.

Decathlonos bringáért én egy huncut vasat nem adnék, de nem vagyunk egyformák.

2018. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!