Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen fékbetétet, féktárcsát...

Milyen fékbetétet, féktárcsát vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy UMF h3 hardy 26" os bicóm. Van rajta tektro hidraulikus tárcsafék elől és hátul. Vettem bele fékbetétet mert elkoptak, de egy jó ideje csak csúszik a fék. Úgy néztem elkopott a betét és a tárcsa is. Menet közben olyan mintha hozzá ütődne a tárcsa a betéthez. De csak egy bizonyos sebesség után hallható. A kérdésem az lenne milyen fékbetét és milyen tárcsát vegyek rá? Elől 203 as hátul 180as tárcsa van. Nem akarok drága féket. Ez ilyen boltba/munkába járós bicó de azért jó ha fog a fék úgy ahogy kell.
2018. júl. 19. 00:37
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Erre a szintre simán elég a gyantás fékbetét, nem kell szinterfém vagy ilyesmi.


Tárcsa meg...

Én trükközni akartam, gondoltam próbából lézervágatok rugóacél lemez tárcsákat, mert majd mennyivel jobb lesz a bolti saválló puha vackoknál.

Hát, meg is lett, jó is, de tök ugyanolyan rajta a fékerő, mint a "bolti" tárcsán, esetleg annyival jobb, hogy mintha enyhén kevésbé kopna és alapból vastagabb kb. fél mm-rel, tehát esetleg élettartama nagyobb lesz. Csak a boltból 2000 forint volt a sztenderd tárcsa, a lézervágott meg 5000, szóval duplán túl kell élnie a gyárit, hogy azt mondjam, megérte.

Ha keményen DH bringáznál vagy ilyesmi, azt mondanám, érdemes elveszni a tárcsa+betét kombók variációinak tengerében, de hétköznapi használatra nem érdemes túllihegni.


Minőségre?

Hát én spec nem érzek semmi különbséget egy eredeti Shimano és egy BBB betét közt, sem fékerőre, sem kopásra.

2018. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha vennék egy gyantás betétet akkor ahhoz mind1 milyen tárcsát veszek? vagy van ennek valami féle jelölése mihez mi való?
2018. júl. 21. 02:04
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Hát sajnos ez egy olyan téma, amiben el lehet merülni nyakig és a szakirodalom segítsége sokszor kevesebbet ér a saját tesztelgetésnél.


Itt egy elég részletes cikk, amit elolvasva plusz ismeret tutira lesz, de döntésképesség nemigen.

[link]



Tárcsa? Na ez még rosszabb. Istenigazából a jó fene sem tudja, melyik éri meg. A csúcskategóriában, kemény DH használathoz, ahol a fő tétel a minél jobb hőtűrés, biztosan vannak értékelhető különbségek, de normál használat esetén igazán csak a kopás mértéke lehet mérvadó.


Mivel a saválló alapanyagú tárcsák elég puhák, gyorsan kopnak, tesztként vágattam rugóacél tárcsákat. Láthatóan kevésbé kopik, fékerő különbség nincs, csak hát ugye ez rozsdál, karban kell tartani.

Azt is mondhatom, hogy bevált, csak ami saválló boltiban egy 2000 Ft-os tárcsa, azt lézerrel 5000 Ft-ért vágják nekem.

Szóval minimum 2,5-szer annyit kell használható legyen, hogy megérje. Majd kiderül.

2018. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Hopp, némi ismétlésbe bonyolódtam, sorry.


Ja, szóval bolti tárcsából szerintem nem nagyon tudsz anyagban válogatni, nem sok tűrhetően kopásálló, hőálló és korrózióálló ötvözet létezik, amit használnak ilyen célra.

A fékfelület lyukacsozása és a küllők kialakítása térhet el, de amennyire én látom, itt igazán csupán a grammánia kielégítése a cél, én nem látok semmi olyan feltűnő dizájn különbséget, ami mondjuk hőleadást javítana.

2018. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!