Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bicót vegyek? (típus,...

Tukjanesz kérdése:

Milyen bicót vegyek? (típus, váz és kerékméret stb)

Figyelt kérdés

Kisebb túrákra (40-50km) kellene, főként aszfaltos utakon használnám, de persze kisebb erdei ösvények is útba esnek néha.

186 cm vagyok, és 101 kg.

Árban 150.000ig gondolkodok.


Ja, és hanyagoljanak azok akik azt írnák, hogy 101 kg-os disznó vagyok, nincs olyan bicó ami nem szakadna össze alattam stb..éppen fogyás céljából szeretnék kerékpározni.



2018. aug. 3. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Vannak nálad nehezebbek akik országútit hajtanak...de szerintem ilyen olcsón és ilyen kis távokra nem érné meg országútit venni. A "néha kevés terep" meg nem indokolja hogy mtb legyen. Trekkinget választanék a helyedben 28" keskeny gumikkal amiket rendesen felpumpálsz hogy a súlyod miatt ne kapj minden huplitól defektet, a vázméretet meg mérettáblázat alapján válaszd..beírod férfi trekking mérettáblázat és kiadja.
2018. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Én is trekkinget mondanék erre. Azom belül két műfaj van, a túra és a cross trekking. Előbbi egy kényelmes, túrázásra kitalált, ehhez felszerelt fajta. Utóbbi gyárilag csupasz, de felszerelhető mindennel. Kicsit sportosabb geometriájú, de még mindig viszonylag kényelmes. Teleszkóp van rajtuk, bár ebben a kategóriában sajnos full gagyi. Használtan lehetne valami jobbat kifogni ebből a keretből.

Újban a cross trekkingeket nézném, hogy ne fizesd ki feleslesen a fix felszereléseket. Ráérsz később neked tetsző sárvédőket, lámpákat, csomagtartót venni.

2018. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy kezdőként 130 kg-osan pattamtam egy kellys majd később egy merida cross trekking nyergébe. Mindkettő a mai napig megvan, jelenleg is 100 kg felett vagyok, és semmi nem ment tönkre ettől. A meridában 7000 km felett járok.
2018. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
22%
Első körben én is a trekkingeket ajánlom. De elgondolkodhatsz a gravel/ciklokrossz vonalon is...
2018. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
150ezer az egy jó kerékpárra kevés? nem tudom hol kezdődnek a jó biciklik.
2018. aug. 3. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:
A jó kerékpár mindenkinek mást jelent, de sajnos nagyon durva árak vannak..új bringát 150ért még alsó kategóriás cuccokkal szerelnek. Outit én 500alatt nem is vennék csak használtat. Montiból is kb 300tól kezdődikamire rámondom hogy vállalható de határ a csillagos ég..vannak kerékszettek amik magukban több mint 2000$ba kerülnek..csak nem az átlag magyarnak szánják.De azt mondom a te célodnak trekkingből kapsz 150ért is olyat ami kiszolgál. Ahogy mondták a crosstrekking jó ötlet mert azon nem fizeted meg a felesleges kacatokat, úgy szabod személyre ahogy akarod és sportosabb. Nézegess hasztáltakat is, de nem árt ha megnézel pár oktatóvideót hogy mit kell leellenőrizni egy használt bringán. Varga Öcsi youtubon majd kiokosít :D meg nem árt ha utánanézel az alkatrész szettek rangsorának a shimano nál hogy tudd melyik jobb/gyengébb
2018. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
haibike-ból kapsz 500 euroért jót [link]
2018. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!