Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik-e 6 sebességes országú...

Létezik-e 6 sebességes országúti fékváltókar?

Figyelt kérdés

Mindenhol kerestem, még ebayon is de sehol sem találtam. Szerintem nem csináltak 6 sebességeset, de lehet én vagyok a béna, h nem találtam.

Ha létezik és van vkinek eladó akkor szívesen megvenném, az se baj ha párban van (2x6).



2018. aug. 16. 21:04
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
Nincs.
2018. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért ne létezne? Bár nem tudom, hogy gyártanak-e még ilyesmit... olyan 10 éve is szerintem a 7 fokozatú volt a legkevesebb... rsx tudott annyit


amúgy a 6-7 és némelyik 8 fokozatúnál ugyan annyi a távolság a fogaskerekek közt és hogy mennyit kell húznia a fékváltókarnak


(a fölötte lévőeknél már némileg szűkebb is lett ez)

2018. aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

21:23-as vagyok


lehet, hogy valami fenetudjahol lehet még olyat szerezni amúgy


de nekem is beteg már a fékváltókarom, de kb. az egész bringámat ki kéne már lassan cserélni... a váz még oké, meg a villa, meg a kormány... jaaa, meg a fék

2018. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Shimano először a 7-esre csinált, az UG váltórendszerhez még nem volt, a HG 7-essel jött be.


Szánd rá magad a 6-ról 7 fokozatra váltásra. Hidd el, minden szempontból megéri.

2018. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. és 3. vagyok, az egyik fenti hozzászólásomat egyértelműsíteném:


sok 7-8 fokozatú fékváltókar is jó 6 sebességes váltóhoz (de nem mind, főleg nem a 8 fokozatúaknál, illetve ugye a Shimano és a Campagnolo se kompatibilis egymással, néha saját márkájával se...)

2018. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Sajnos már a 6-os és 7-es sor lánckerék-távolságai sem azonosak, a 7-es sűrűbb.

Ez viszont még nem jelenti azt, hogy ne lehetne összeboronálni, csak sajnos mókolással jár.

A hatos sorról le kell bontani a lánckerekeket és hetes sor hézagolóira cserélni a hatos hézagolókat.

2018. aug. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!