Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Összteleszkópos bringát...

Összteleszkópos bringát szeretnék venni. Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Összteleszkópós bringát szeretnék venni, itthon használnám és nem DH-ra, de azért csapatnám neki rendesen lefelé és fontos lenne, hogy felfelé is lehessen vele könnyen tekerni. Annyira nem mélyedtem még bele a témába. Milyen rugóúttal rendelkezzen a canga szerintetek? Dunántúlon lenne leginkább használva (pl.Mecsek), pár Bükk, Mátra esetleg. Elől 100-120-140-150mm-os villa legyen? Én a 120mm-re gondoltam... A hátsó rugóstaghoz nem értek.

2018. szept. 6. 00:52
 1/5 szlory ***** válasza:

A hazai körülményekre ésszerű választás a 120-as rugóút. Ha van della rendesen, biztosíthatod be magadat 140-160nal.


Nem írtad a magasságodat, így te döntsd majd el (vagy a gyártó), hogy 27.5 vagy 29. Pénzmag híján azt sem nagyon tudom, mennyire élvez elsőbbséget a filléreskedés a tuningokkal szemben illetve mennyire kockázatos gyártóval javasoljak. ABC sorrendben nézegesd az ő kínálatukat, mindegyik a komolyabb szekció: Canyon, Commencal, Cube, Lapierre, Nukeproof, Orbea, Specialized, Trek.


A lábadtól függően szóba jöhet az egytányéros hajtás (márha tényleg "rendesen csapatod neki")


Egyet kiemelnék neked, mint szerintem a magyar terepek egyik legjobb mindenese: Cube Stereo 120. Nyilván szívem csücske a bajor társaság, de ami miatt passzol hozzád: a 120-as út, a kicsi visszafogott villaszög miatt virgonc de mászásra jobb, mint a lapos fejcsöves lejtőzésre orientáltak. Van belőle olcsó és drága felszereléső, 2x és 1x tányéros setup is. Ha van (vagy lesz) 800 pénzed, a jövőre érkező extrákkal tűzdelt és +1° fejcső-szögű Stereo 120 TM ("Trail Motion") kiadás kifejezetten ütős a hazai szaladgálásra, de határozottan nem DH - sem enduro. A telók karbantartására viszont ügyelj. Mindenképp olyan gépet válassz, amihez lesz megbízható szervizháttered is. Ez nem csak gyártóra, hanem modellre leszűkítve kell, hogy igaz legyen.


Sok sikert!

2018. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van néhány "fokozat" MTB-ből. Nagyjából így áll fel a sorrend a maraton, hatékony bringáktól a kemény, szinte csak lefelé használható downhill gépekig:

Cross-country (XC) > Trail > All-mountain > Enduro> DH


Szerintem neked Trail vagy AM kell. 120-150mm út, használattól függően. Nekem 130/120-as van, amit én tudok, arra elegendő. Ha lennék elég ügyes és bátor ahhoz, hogy lefelé a komolyabb ugratókat is bevállaljam, akkor inkább az AM/Enduro irányba mozdulnék. Egy fél méteres magas kis ugrasztást még ez is simán bír, pedig egy mázsa felett vagyok.


Amire rájöttem, hogy a FOX villák kissé macerásak, drágán szervizelik, és külön alkatrészt beszerezni nem olyan egyszerű hozzá. A Rock Shox fenntartása szerintem olcsóbb lehet. Sram váltókról vegyes véleményeket olvasok. Én inkább Shimano felé hajlanék. Fékekről sajnos még nem tudok sokat. Nekem csak shimano volt eddig. Ezeknek nem árt utánaolvasni esetleg.

A vázak csapágyainak beszerzése még egy nehéz kérdés. Szerintem amiatt kénytelen leszek szervizhez fordulni. Nem árt, ha kicsit képzed magad szerelésből, és a fontosabb szerszámokat beszerzed. Normális, megfizethető és gyors bringaszervizzel én még nem találkoztam.

2018. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Két bringát néztem ki eddig ami szóba jöhet Cube Stereo 150 27.5+ - 2018, ez a bringa 150mm-es első villával van felszerelve, ami rock shox és sram guide r 180-as fékekkel. A másik a Cube Stereo 120 Race, shimano xt 180-as fékekkel és 120mm-es fox 32 rythm villával van megáldva 29-es kerékkel. Árban az első húzósabb. De nekem fontos lenne a mászás is! Egyébként 183cm vagyok és 90kg. Akkor gondolom ti a 120-as bringát ajánljátok.


2000euro fölött van egy picivel mind a két bringa ára.

2018. szept. 6. 23:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. A 29-es elvileg jobban mászik, jobban tartható vele a tempó. A 27,5+-al viszont nagyon jót tudnál lefelé csapatni, ügyesebb lenne a technikás részeken, nagyobb tapadása lenne.

Valamilyen téren mindig kompromisszumot kell kötni, mert olyan bringa nincs, ami mindenre tökéletes. Egyik felfelé gyorsabb, másik lefelé, egyik döngölt úton, másik laza, rossz talajon, stb.

A 27,5-esen 1x12 Sram váltó van, amihez viszonylag drágák a cuccok, zsebbe kell nyúlni egy sor- és lánccserénél.

A kettő közt még van egy középút, a Stereo 140 27,5. Ez "sima" 27,5, nem pedig +, tehát keskenyebb a kerék, jobban gördül. A rugóút szintén a két másik közt helyezkedik el. Én személy szerint ezt választanám, de nem biztos, hogy neked is ez lenne az ideális.

Esetleg nézhetsz videókat, hogy melyik bringát milyen körülmények közt használják, hátha ez alapján jobban be tudod határolni, hogy neked mi a fontos. Akár csak kategóriákra rákeresve is, mint xc, all-mountain, stb.

2018. szept. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2018. szept. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!