Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik mountain bike típust...

Gabesz202 kérdése:

Melyik mountain bike típust ajánljátok 150. 000 ft értékben ár/érték arányban?

Figyelt kérdés

2018. szept. 24. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Használt piacon néznék valami jobbat, ha valóban mountain bikeot szeretnél. Boltban ennyiért csak úgy néz ki, mintha, de nem bírja a rendeltetésszerű használatot.

Csak néhány példa:

[link]

[link]

[link]

[link]


Kicsit nagyobb lutri és karbantartás igényesebb, de még össztelós is van ennyiért:

[link]

[link]


Arra persze figyelni kell, hogy a vázméter megfelelő legyen, és az ilyen korú bringákat át is kell nézni, hogy rendesen karban voltak-e tartva. Ez különösen igaz a teleszkópokra, mert jóval költségesebb a javításra, mint egy középagy- vagy lánccsere.

2018. szept. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!
2018. szept. 27. 20:19
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ezeket néztem újonnan kicsit drágábbat is, persze vázméretet nem néztem csak a típust. Azt sem tudom melyik krékméret a jó nekem, 197 cm hosszú vagyok.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Hogy látod?


Nekem a használt bringa kicsit lutri...


Megnézem miket küldtél...

2018. szept. 27. 20:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Teteszenek amiket küldtél, főleg a Scott és az össztelós Trek, csak ahogy néztem nem az én méreteim. Lehet, hogy cégesre veszem, úgy pedig leginkább új jöhet szóba...
2018. szept. 27. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Ehhez a magassághoz kell az XL váz. A kerékméret nem annyira magasságtól függ, bár egyes gyártók csinálnak olyat, hogy vázmérettől függ a kerékméret. A 26-osokat mellőzném, nem nagyon csinálnak már olyat a nagyobb gyártók. 27,5 és 29 megy. A 27,5 ügyesebb, jobban gyorsítható, a 29 könnyebben átgördül az akadályokon, jobban tartható vele a tempó, de rosszabbul manőverezhető.



A linkeltek közül a Cannondale, GT és Kona a nagyobb márkák. A Kona Fire Mountain már ránézésre egy agresszívabb geometria, jobban lejtőre fókuszálva. Én úgy látom, hogy a két GT modell kissé kiemelkedik a mezőnyből, jobb minőségű alkatrészekkel vannak szerelve. XL a linkeltekből csak az Avalanche modellből érhető el. Szerintem ez egy jó belépő MTB lehet. Mindenesetre ezzel a magassággal jó lenne, ha fel tudnál ülni rá, mert mint a ruháknál, itt sem minden gyártónak ugyanazt jelenti az XL.

2018. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat, akkor maradok a 27-es keréknél. Most már legalább a márkák terén is van némi fogalmam, hogy a nagyok közöttt is melyek az igazán jó márkák. Nem tudom mennyi pénzem lesz rá, a 2 kiló az nagyon a határ, lehet, hogy csak 150.000 körül lesz meg az összeg. Ülést is kell vennem, derékfájós vagyok, viszont a montik tetszenek és terepen is használnám.


Ha minden kötél szakad akkor marad a 150 ezres mindenképpen tárcsafékes. (Merida, Trek, Mali, Kona, Gepida, Giant, Cube persze ha belefér akkor GT vagy Cannondale, a KTM-ek drágák.


Az összteleszkóposak is érdekelnek, persze csak használtan számlaképesen, boltból...Csak nem vernek át.


Nem egyszerű, nem szoktam minden nap bringát venni, nevetni fogsz, még az Édesanyámtól 94-ben kapott Schwinn-Csepel versenybringámat nyüstölöm, ha bringázni támad kedvem, de már enyhén szólva is kinőttem:)


Azóta még jobban kiforrott a bringapiac.


Persze ültem Édesapám szuper Meridáján és más bringákon is, de sajátot még nem szereztem be eddig. Ideje lesz.


A GT amit dicsértél nekem is tetszik.

2018. szept. 28. 07:35
 7/7 A kérdező kommentje:
Még ott van esetleg a tallonban a Scott márka...
2018. szept. 28. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!