Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit jelent egy biciklis...

Mit jelent egy biciklis nadrágnál, hogy haladó valamint hogy középhaladó kerékpárosoknak?

Figyelt kérdés
A Decathlon webshopban néztem pánt nélküli férfi hosszúnadrágokat.

2018. okt. 24. 19:09
 1/10 szlory ***** válasza:
Azt, hogy kb. mennyi időt képzelj el a nyeregben velük. Valahol apróbetűsben oda kéne írniuk. Egyúttal elő szokott fordulni, hogy szellőzés/szélállóság/víztaszítás tekintetekben is eltérnek, mivel a haladó szintűek ritkán sírják el magukat attól, hogy rossz az idő. Ha menni akarnak - menni fognak.
2018. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagyjából erről van szó. Azzal egészítem ki az előző választ, hogy konlrétan dekáa termékről révén szó, a nadrág párnázása eltérő. A kezdőben csak szivacs van, ami egyszerre kb egy óra használat után tömörödik be annyira, hogy a feladatát már nem tudja ellátni, a haladó gatyákba gél alapú ülőbetétet raknak.
2018. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha hidegben és szélben is akarok tekerni, akkor inkább a "haladó" kerékpárosoknak szánt ruhadarabok valók nekem?
2018. okt. 25. 20:49
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert elsősorban munkába járásra használnám napi 3x35 percre és 30-40 km/h tempóval szoktam tekerni, ha épp nem a lámpánál állok. De télen nagyon hidegben is szeretnék biciklizni.
2018. okt. 25. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyit töltesz nyeregben, elég a kezdő is. Ezek kb egy órás időtartamig állnak ellen szélnek, gyenge esőnek, eddig vezetik el stabilan az izzadtságot és tartják a testhőt. A haladó kb 2-3 órán keresztül biztosítja ezt a komfortot.
2018. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És a haladó nem véd jobban a széltől? Nem melegebb?
2018. okt. 25. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor belebújsz, nem fogsz érdemi különbséget tapasztalni. Az olyan 1-1.5 óra használatot követően érzékelhető. Neked az elmondottak alapján elég a kezdő, de ha a pénztárca elbírja, nyugodtan vedd meg a haladót! A jobb cucc nem ráfizetés.
2018. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szlory ***** válasza:

Lelkes kezdőként indulsz télibe? Az első szezon izgalmas lesz, a másodikat élvezni fogod. :D


Aláöltözetet keríts, az anyag a lényeg, nem a szivacs/zselé betét kérdése (bár ha már pénzt adok, akkor jövőállóbb egy normális zselés vagy zselé+szivacs kombós öszvér)


Hátul szellőzzön, elöl védjen. Széltől és nedvességtől. Mindegyik alá kell majd "jégeralsó-jégerfelső", 2 de inkább 3 rétegből kell felöltöznöd. Cipőre már most kereshetsz bélelt kamáslit vagy meghalsz, nincs az a zokni, ami akár 1x35 percet kibír ujjzsibbadás nélkül a minusz 15ben. Meg jó kesztyű, továbbá sisak téliesítés. De jó játék lesz. :D

2018. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Lelkes kezdőként"

Ezt nem teljesen értem. Mit értesz kezdő alatt?

2018. okt. 26. 12:53
 10/10 szlory ***** válasza:
A lelkes szó akkor érthető, szuper! Kezdő alatt értem, hogy tapasztalat híján, azaz most kezdesz majd tapasztalatot gyűjteni. A kérdéseid és válaszaid alapján ezt deriváltam le. Nincs vele semmi baj(om), csak megállapítás volt, sőt, tulajdonképp lelkesedés amiatt, hogy vágnak még bele kemény dióba új versenyzők. :)
2018. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!