Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ki szeret hajnalban, esetleg...

Krómgyűrű kérdése:

Ki szeret hajnalban, esetleg éjszaka kerékpározni? Városban, faluban illetve országúton.

Figyelt kérdés

Több előnye van, mint a délutáni bicajozásnak? Gondolok itt arra, hogy frissebb a levegő.

Én a nyáron kattantam rá, hogy hajnalban 4 óra körül elindulok, és olyan 5, fél 6-ra érek haza. Persze lámpákkal és láthatósági mellénnyel felszerelkezve. Leginkább országúton szoktam tekerni, ahol gyérebb a forgalom.



2018. okt. 31. 05:40
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Legjobb, nincs forgalom, nincsenek idióták az utcán, viszont egy dologra nagyon figyelj!


Ne menj benzinkútra felfújni a biciklid kerekét, mert a fas$$zzopó benzinkutas nyugodtan rádküldheti az idiótábbnál-idiótább II. kerületi rendőrkapitányság agyatlan nyomozóját és nyomozónőjét, hogy az Árpád hídon lecsapjanak rád éjjel kettőkor.



Tehát hiába kerülöd ki a részeg idióta barmokat este, ha a rendőrnyomozók még idiótább ostoba balfékek.



Hogy ott rohadna meg az két xarházi rendőrnyomozó a II. kerületnél, már ha nem hazudták ezt is, hogy hova tartoznak.



Remélem csak ez a két rendőrnyomozó ilyen balfax és a többinek több esze van.

2018. okt. 31. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Messze vagyok én a II. kerülettől :) Sőt, még Budapesttől is. Vidéken lakom, itt szoktam a faluban, aztán ki szoktam tekerni az országútra, át a szomszéd faluba, aztán vissza. Össz vissz olyan 20 km.
2018. okt. 31. 05:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel tudnék kelni ilyen korán, én is szeretném. :) Éjszaja is szeretek tekerni. Van egy olyan tervem, hogy egyszer nyár éjszaka tekerem körbe a Balatont.
2018. okt. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 24orásra mindig este edzettünk.

Nem volt rossz,suhanni az erdőben éjjel. És nagyon szép a vàros is bármelyik hegyről.

De haza felé találkoztam gyanus/fura elemekkel.

Nem árt vigyázni.


A màsik esemeny is jó volt,de a város már màs pálya. Van hangulata de valahogy mégsem az igazi,ràadásul sok a részeg,és nagyon egyenlőtlenül fényes a város.

2018. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Városban szeretek, jó érzés, hogy a nappal tömött utakon száguldozhatok. Lakott területet viszont ekkor nem szeretek elhagyni. Csak a saját világításomra hagyatkozhatok, ami ugyan elég jó, de mégsem összehasonlítható a nappali fénnyel, így nehezebben veszem észre a kátyúkat és egyéb akadályokat.
2018. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Régen imádtam nyári éjszakán, holdfényben tekerni.

HA üres volt az út, ilyenkor le is kapcsoltam a lámpát, teljesen más volt a holdfényben a sebességérzet meg a hangulat. Ilyenkor gyakran szlalomoztam a töküres úton a terelővonalon.

Akkor szoktam le róla, amikor ilyen szlalomozás közben egyszercsak olyat éreztem a vállamon, mint amikor törölközővel csípősen meglőnek.

Hát szembe jött egy ugyanilyen holdbolond, ugyanúgy lekapcsolt lámpával, ugyanúgy szlalomozva. Mindkettőnk mázlijára volt köztünk egy csíknyi fáziseltolódás, így nem találkoztunk frontálban.

:D


Mostanában már sajnos erős veszélyérzetem van éjjeli tekerésnél a forgalomtól, pedig fényvisszaverők és lámpák révén messzebbről látszok, mint a Hold.

Lehet, hogy nappal sem kisebb a rizikó, hogy fellöknek, de akkor legalább látszok az árokban hemperegve, éjjel meg nem.

2018. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Most még csak 9-10 körül szoktam, mert járok dolgozni, de ez is bőven elég, a koronavírus miatt. Nyáron nálam is tervbe van a hajnali tekerés.

K urvára megnyugtató. Nem kell a sok idióta barommal találkozni, mintha egy másik planétán lennék. Gyalogossal soha-soha nem találkozok, autóból is csak egy pár szokott lenni.


Valóban fantasztikus érzés és élmény. Aki hezitál, mindenképp azt üzenem nektek, hogy menjetek, próbáljátok ki! Nem fogjátok megbánni, ezt garantálni tudom.

2020. márc. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!