Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Shimano Deore M6000 tárcsafé...

A Shimano Deore M6000 tárcsafék kompatibilis a 160 mm-es Tektro féktárcsákkal?

Figyelt kérdés

Ilyen féktárcsám és tárcsafékem (mechanikus) van, eddig 1400 km-t használtam.

[link]

G02


Fog vele működni a shimano tárcsafék, vagy tárcsát is cserélnem kell?



2019. jan. 13. 13:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Elvileg a Tektro tárcsa 0,05 mm-rel vastagabb, mint a Shimano (1,85 vs 1,80)"

Ezt honnan szedted?

2019. jan. 16. 20:46
 12/14 A kérdező kommentje:
Mármint hol olvastad? Én sehol nem találtam erre vonatkozó leírást.
2019. jan. 16. 20:46
 13/14 anonim ***** válasza:

Rákerestem, hogy mik a gyári tárcsák vastagságai. Ezt a konkrét típust nem találom, de egy gyártó egy vastagságot szokott használni. Más tárcsánál találtam:

[link]

A shimanot konkrétan mértem, mivel nekem is az van. De itt is említi, hogy 1,8-ra gyártják:

[link]

Tektrora pont nem tér ki a cikk.


Szerintem tárcsát ráérsz akkor cserélni, ha nem vagy elégedett a teljesítményével, vagy gondod lesz a kompatibilitással. Arra figyelj, hogy két féle felfogatás van: centerlock és hat csavaros. A Shimano alap tárcsáit csak gyantás betéthez ajánlja. Ha később fémes betétet akarsz használni, akkor érdemes kicsit komolyabb tárcsát választani. Igaz, erre városi körülmények közt nem igazán lesz szükség.

2019. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
1 hete van felszerelve a fék, eddig nagyon jól fog a Tektro féktárcsával. Beállítani viszont tényleg nem volt egyszerű, főleg azért, mert egy kisebb 8-as van a tárcsámban.
2019. febr. 10. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!