Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért bicikliznek állva a...

Miért bicikliznek állva a 13-18 év körüli emberek?

Figyelt kérdés
Amikor kb. ilyen korúakat látok biciklizni, akkor szinte 10-ből 9-szer úgy tekernek, hogy közben állnak. Pedig nem emelkedőn és nem olyan sebességgel mennek amit olyan nehéz lenne ülve is elérni, de még csak olyan terep sincs amit ki tudnának rugózni a térdükkel. Mostanában csak gondolkoztam ezen, de most hogy naponta látok olyanokat akik sima beton úton kb. 10-el a nyeregből kiállva gurulnak, gondoltam megkérdezem nektek mi erről a véleményetek.
2019. jan. 22. 18:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
Azt hiszik, hogy ez menő.
2019. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kereszteződés előtti guruláskor én is gyakran kiállok. Könnyebb/hatásosabb visszanézni a balra kisívben kanyarodókra úgy, hogy a bicót jobb kézzel kitolod balra és teljes törzsből visszafordulsz. Plusz ha valami csúnyaságot csinálok, akkor kiállva hamarabb tud reagálni az ember az esetleges veszélyhelyzetekre, jobban előre tudsz hajolni, stb. Ezt leszámítva ülni szoktam.
2019. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
jobbra kisívben*
2019. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Változatosság. Nem kell mindig ücsörögni,a suliba egésznap ülnek. Meg lehet bármikor trükköt adni,nem kell a kiállással bajlódni.
2019. jan. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem azokra gondolsz, akiknek valamilyen ugra-bugra bringájuk van alacsonyra engedett nyereggel, amin nem lehet hosszan ülve tekerni?
2019. jan. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szlory ***** válasza:
Vagy esetleg azért, mert (bár korábban írta kb. ezt egy másik válaszoló) a kerékpározás nem mindenkinek csak közlekedés. Életforma, sport, mozgás. Láttam én már harmicasokat-negyveneseket is a flaszteren állva tekerni (valamennyit) és én is szoktam. Jobban megmozgatja a far- és csípőizmokat, a hátat/derekat is át lehet mozgatni közben. Tulajdonképpen időszegény ember edzése, miközben csordogál.
2019. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
olyan mint a pattanás... a hormok miatt van :DDDD
2019. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5-ös: Nem, nem trialosok


Iskolába menet szoktam látni hogy akik biciklivel jönnek szinte mindenki állva jön, de még a lányok is így mennek...

Van ott mountain bike, trekking és egyebek. De Trial és BMX nincs.

2019. jan. 23. 16:10
 9/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Lehet hogy egészen egyszerű, prózai oka van: rengetegen járnak olyan kerékpárral, amelyiken a nyereg túlzottan le van engedve (hogy a nyeregben ülve telitalppal állhassanak a földön). Ilyen esetben nyeregben ülve nem lehet normálisan tekerni, ezért kénytelenek kiállni.
2019. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert nekik így kényelmes. Nekem is volt hogy álltam, mikor már elültem a seggem egész nap az iskolában.


Másrészt ahogy írják, sokan nagyon leengedik a nyerget. Alapból azt tanítják sokszor, hogy "érjen le a lábad" ha a nyergen ülsz. De így túl alacsonyan lesz, hajlított térdekkel kényelmetlen tekerni.


Én személy szerint is azt szeretem, ha magasan van a nyereg és pont kinyújtom a lábam, de holtjáték sincs, így nem "ugrik" a térdem. Sokkal több erőt át lehet adni és kevésbé fárasztó, megerőltető.

2019. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!