Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért használnak sokan nyomaté...

Miért használnak sokan nyomatékkulcsot a biciklin a csavarok meghúzásához? Miért baj, ha érzésre csavarom rászorulásig a csavart? Miért számít a nyomaték?

Figyelt kérdés
Tárcsaféket akarok felszerelni, és a netes videóban mindig nyomatékkulccsal szerelik az emberek.

2019. jan. 26. 09:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A hajtókart méretes gumikalapáccsal a helyére kell ütni. Aztán - a változatosság kedvéért - koppra húzni a csavart rajta. Egy-két atyait adhatsz neki tenyérrel, csak hogy lásd, hogy tényleg nem moccan már a kar.
2019. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nem csak a karbon alkatrészeket, az alaménejumokat is meg lehet györötni.


gyakorlatilag egy 6-os csavaron is tudsz annyit húzni, hogy nem a csavar fog elszakadni, hanem az aluminium alkatrész amit terhelsz vele megy tönkre.


vagy kérdés nélkül ki tudod tépni a menetet egy alu alkatrészből.

Ha ez a kulacstartó volt, max szomjazni fogsz, ha valami fontosabb cucc, akkor akár vázcsere is lehet a vége a meggondolatlan szerelgetésnek.


olyanra is gondolni kell, hogy az adott alkatrész amit túlhúztál nem akkor pattan el amikor összerakod, hanem amikod döccen egy nagyobbat a bicaj és emiatt és a túlfeszített csavar miatt már akkora mechanikai feszültség keletkezik benne amit nem tud elviselni és törik.

2019. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

6nak. igen ha a carbon váz szakad akkor van jobb a boltban...de a tárcádban is van újabb ~500ezer?

A direct mount rögzités pont szereti az érzésre meghúzott csavarokat. Ha minden vagyunk a több százezres vázat/teló (lábat) kukázni akkor huzogassuk csak,egyszer csak sikerül.

Addig meg vagy szétesik vagy kuka.

2019. jan. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
En is hallottam olyanrol, hogy valaki kitepte egy zsir uj 34es foxbol a menetet. Carbon vazakat meg dobalnak 200ert is, az apropenz 😂😂
2019. jan. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én például azért használok nyomatékkulcsot, mert egyszer érzésre meghúztam a ny3regbilincset, majd mikor visszaértem edzésből, láttam hogy lejjebb csúszott a nyeregcső. Emiatt meghúztam erősebben és láss csodát: szétrobbant a nyeregcső és a bilincs is. Lehet, hogy én vagyok b4lfasz, de mióta nyomatékkulcsot használok, semmi sem csúszik vagy törik, minden f4sza. :D
2019. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát, én sose fogok ennyit költeni bringára, főleg most, hogy leírtátok, hogy ilyen bóvlikat adnak százezrekért. Gondolom semmi gyártói garancia meg semmi, az meg aztán véletlenül se várható, hogy átterveznék használhatóbbra, elvégre tök reális elvárás, hogy minden utadra hordod a nyomatékkulcsot...
2019. febr. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nincs garancia arra,hogy úgy húzolmeg valamit,hogy már víz folyik belölle. Van egy nyomaték érték (jobb esetben rá írva) annyit bír nem többet.


Egy csővet nemlehet át tervezni hasznalhatóbbra,az cső és kész.

Amit lehet tenni az a teljes hosszúságú nyeregvázcső...csak annnak nem àllitható a magassága.


És ha csak hasznalni akarja az ember a bringájat akkor 1xkell beállitani. Azt meg a boltban megcsinálják. (Nem a hipermarketes bringaknál). Ha állitgatsz,meg cserélgetsz akkor veddmeg a megfelelö szerszámokat is.


A kocsidat sem botokkal szereled,henem cél-szerszámokkal. A bringa is megérdemel ennyit...

2019. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!