Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nyomaték kulcsot megéri...

Nyomaték kulcsot megéri beszerezni bringához?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Minek?
2018. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Max ha karbon alkatrészekkel van dolgod, egyébként felesleges.
2018. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Karbon alkatrészeknél tényleg fontos, hogy nehogy túlhúzza az ember. Nem olyan drága holmi, hogy megérje kockáztatni. Ha megroppantasz valami drága alkatrészt az nagy cumi.
2018. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri. Stucni, váltókar, fékkar, tárcsafék csavarok/centerlock zár: mind mind olyan alkatrész, ami előírja a helyes meghúzási nyomatékot. Azt fogják mondani páran, hogy 'nemkellaz érzésre mintha lovat sznál bőven elég', de nem hiába írják rá az értékeket a gyártók, és egy nyomatékkulcs még mindig olcsóbb, mint egy beleszakadt torx csavar miatt kukázni az agyat
2018. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fantom83 ***** válasza:

Szerintem is megéri,nem csak biciklihez jó.

Én itthon két biciklit,két 85-ös kiadású automata mosógépet szerelgetek,de szenvedés eltalálni,h mennyire húzzam meg a csavarokat.

Nyomaték kulccsal nem kell tökölni,beállítod,meghúzod,és az annyi amennyinek lennie kell...

2018. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szlory ***** válasza:

Annak nem kell nyomatékkulcs, akinek van tapasztalata+kézügyessége+bevált szerszámszettje.


HA a fenti 3ből akár 1 hiányzik, akkor nem fogja tudni tartani az előírt értékeket. Van, ahol ez nem olyan kardinális, de pontosan, a legrosszabb, amikor ilyen miatt dobhatod ki az alkatrészt. Váltónál-féknél még megúszod egy menetszakadásos csavarral. Agynál a torx beszakad és visíthatsz. Kormányrudat megroppantani, vázat, stucnit, hajtóművet... Nem jó buli. Nagyjából 10-12ért már beszerezhető egy készlet, a nagyon nagy nyomatékokra (középcsapágy) másik kellene, esetleg azt lehet hanyagolni, ha kellően ügyes vagy és tudsz picit kockáztatni is az elején. Nekem minden esetre van egy tábori hordozható kéziszerszám (túrákra is viheted), egy szett az általános szerelésre és egy izmosabb, autóra és nagy nyomatékra.

2018. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy lehet túlhuzni egy csavart, hisz érzed, hogy mennyire feszül az anyag. Nincs olyan alkatrész amit full erőből kéne meghúzni.

Karbon, műanyag és fa esetén még megértem, de fém esetén, durva.

2018. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szlory ***** válasza:

Don't kaki, nem csak túlhúzni lehet. Éppen olyan "vicces", amikor nem adod meg neki a megfelelő nyomatékot és mondjuk elröppen váltás közben a bowdenszál, nyilván húzáskor, tehát pont hegynek fel :D


vagy amikor a nyeregpálcánál nem stimmelnek a dolgok és az egyszeri hirtelen katapultál :D


Overkill 3.0: stucni alulhúzása. Különösen 2 csavarral. Extra avulás.


Ez simán annyi, mint a kőműves, aki nyilván felépít egy kuckót gond - és tervrajz nélkül is. Csak hát a tartósság kéremszépen. Meg az üzembiztonság. Az olyan vagy-vagy. Mint a kínai koppintások. Úgy néz ki, mint ami jó. Aztán vagy igen... vagy Nem. :D


Ha valakinek van némi sütnivalója és normális szerszáma, akkor a kellő szakértelmet 10-15 egymásutáni szereléssel összehozhatja. Meg van a módja, hogy hogyan lődd be 0.5-1Nm eltéréssel ezeket a kis nyomatékokat. De azért nyilván kényelmes és reprodukálható továbbra is a nyomatékkulcs. Aki meg gányolni akar (mert nem szerelő, hogy legyen tapasztalata) az nyilván nyugodtan megteheti a sajátjával. Így egyéni döntés végül is, "megéri-e beszerezni a bringához"

2018. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Haha úgy beszélsz erről mintha ez olyan nagy szakértelmet igényelne, ami ha nincs meg akkor szétesik a világ :D


Akkor én nagyon profi lehetek, megyek doktorit szerezni csavarhuzasbol, mert eddig soha nem volt probléma azzal, ahogyan szerelem a kerekparjaimat.


Istenem.

2018. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!