Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol tudnék megröntgeneztetni...

Akalawago kérdése:

Hol tudnék megröntgeneztetni egy karbonvázat? Repedésgyanús.

Figyelt kérdés
Telefonszám is segítség.
2019. febr. 6. 08:22
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Hát, szerintem a karbonon a röntgen átnéz, mint te az ablaküvegen.

Talán az ultrahang jó lehet, de kompozitnál frász tudja, alapból tele van inhomogenitásokkal, ha nem vákuumpréselt, akkor légbuborékokkal is.

Felületre kijövő repedést meg lehet találni penetrációs teszttel.

[link]

[link]


ha viszont belső repedés, szerintem esélytelen kimutatni.

2019. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szlory ***** válasza:
Az ilyen a "roncsolásmentes anyagvizsgálat" (angol UDT) területe. A röntgen kuka, ultrahang segíthet. Keress körbe, nincs direkt tippem, ezt most guggliztam ki, ránéztem, elsőre jó lehet: [link]
2019. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

[link]


De mondom, érdemes rákérdezni, a karbon váz szénszálak és gyanta keveréke, lehet, hogy úgy szétszórja az ultrahangot is, hogy nem lehet értékelhető eredményt elérni.

2019. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Talán a fázisvezérelt UH mérőkkel össze lehet hozni valamit. Azok jól fókuszálhatók és lehet, hogy a felbontással tudnak úgy játszani, hogy a szénszálak ne zavarjanak be.
2019. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!