Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lánccserekor elég a láncot és...

Lánccserekor elég a láncot és a hátsó lánckeréksort cserélni, vagy az első fogaskereket is kell?

Figyelt kérdés

A biciklimen elhasználtam az első láncot és lecseréltem a láncot + a hátsó fogaskeréksort. (Shimano Deora fogaskeréksorra és egy B'Twin márkájú láncra, ami valójában átcímkézett KMC)

Viszont 260 km után már beesik a 0.75-ös láncnyúlásmérő...

1x9-es a biciklim.



2019. márc. 5. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árt. Nekem ugrik az új lánc az első lánckeréken. Igaz, 7000 km után cseréltem láncot és sort. Most rendelem előre a középső tányért.
2019. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem most sehol nem ugrál a lánc.
2019. márc. 5. 20:53
 3/10 szlory ***** válasza:

Amíg nem ugrál a lánc és amíg nem úgy néz ki az első lánctányérod, mint a cápa hátuszonya, addig nem kell cserélni.


Tehát a jó fog így néz ki, sablonosan:

|_|


A rossz pedig ilyenre kopik a sarkainál:

\/

2019. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A lánc nem ugrál, de 260 km után nem kellene beesnie. Az előző KMC láncomon 1650 km után esett be a 0.75-ös mérő. Holnap csinálok az első lánckerékről képet.
2019. márc. 6. 19:50
 5/10 A kérdező kommentje:
És az előzőt sárban/hóban használtam, ezt pedig kizárólag száraz időben.
2019. márc. 6. 19:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell,de illik.

Bár a 260 km után nem kellen ilyen szarállapotben lennie.

Max ha egyfolytában sarazol vele,nap mint nap.

2019. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szlory ***** válasza:
1x9. Az összes 1x rendszernél aktívan nyúlik a lánc, különösen ami nem oda való. A KMC gyárt Diamondot meg hótsz4rt is. Ha a lánc kinyúlt tutira, akkor dobd le a francba, mielőtt elcseszi neked az amúgy jó átlagos Deore sort! Vegyél hozzá egy deore láncot. Vagy sram sor-sram lánc. Vagy deore sor, kmc x9 lánc (esetleg x9sl? :D)
2019. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ez mennyire számít cápának? Cseréljem, vagy csak simán vegyek egy jobb láncot?

2019. márc. 7. 15:43
 9/10 A kérdező kommentje:
A gyári fotókon is hasonló a fogak alakja, így megpróbálok egy Shimano Deore xt láncot.
2019. márc. 7. 21:32
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Elrettentő példa:

[link]


Amíg a láncod úgy fel tud feküdni a lánckeréken körbe, hogy csak 1-2 mm-t tudod megemelni a felfekvő hossz közepénél, nincs gond.

2019. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!