Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Műanyag fékkaroknak van...

Műanyag fékkaroknak van hátránya? Vagy a fék test a lényeg a fékkar mindegy milyen?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Erosebb huzasra meghajlik, akar torik is.
2019. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyszer mentem kollégám teszkós retkével amin műanyag volt a fékkar...

hozzá vagyok szokva a hidraulikus tárcsafékhez, úgyhogy volt meglepetés az első féktávon

csak görbült, de nem nőtt a fékhatás :O


nem éri meg a biztonságon spórolni!

2019. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha ennyire nem biztonságosak ezek a műanyag fékkarok akkor miért engedik árulni őket?
2019. ápr. 2. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert 'kocabringasnak', varosi totymorgonek aki 15-nel gyorsabban sose megy, lejton se, eleg.
2019. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
meg mer' ha pár hülye bringás megdöglik a sz.r fék miatt attól még nem fogják betiltani a gagyi fékkarokat.....
2019. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:

Mert fillérekért lehet gyártani, az emberek meg megveszik...

Azért meg kell mondani, hogy alapesetben nem a műanyaggal van baj: anno a SRAM képes volt felsőkategóriás alkatrészeket gyártani műanyagból.

A gond az, hogy sok esetben a legfontosabb szempont az ár; egy nagyáruházi KLT-t egy alsókategóriás kerékpár árának feléért-harmadáért árulnak, ebből az összegből egyszerűen nem lehet normálisan használható alkatrészeket használni. De ha elmész a rizsföld mellett balra a második dzsunkára, akkor az ott héderező kínai csak annyit kérdez: mi kell, mekkora mennyiségben, mikorra és mennyiért. És a megadott időben leszállítja azt, amit az adott összegből ki lehet hozni. Ha egy Alivio árát szánod rá, akkor XT minőségű terméket kapsz. Ha nyyitb amennyiért maximum az alkatrész fényképét tudod lefénymásolni, akkor azt, amit ebből az összegből gyártani tud. Például az ilyen életveszélyes műanyaghulladékot...

2019. ápr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Műanyaga válogatja.

Én egy kabon fékkart szivesen huzgálnék.

De amiböl a kolás "üveg" keszül azt már kevésbé.


Amúgy inkábbcsak hajlik,tőrni még nem láttam.

Aki lyen bringát vesz az nem használja úgy,hogy törjön,elhajoljon. Aki pedig mégis az hamar cseréli.

2019. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
@7: csak azért nem láttad törni, mert annyira nem lehet meghajlítani (Útban van a kormány).
2019. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet.

De 14-16évese nem is voltam olyan jó erőben.

Mondjuk más idők voltak,más műanyagokkal.

2019. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!