Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Villa beépítési magasság...

Villa beépítési magasság eltérésnél +5 cm sokat számít?

Figyelt kérdés
2019. máj. 5. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Monti: nem.

Országúti: hát...nem erőltetném feltétlenül.

Treking: nem.

2019. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, azért a geometriát erősen befolyásolja. Szerintem elég sokat számít.
2019. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mountinál,ha teló van benne akkor gyakorlatilag másodpercenként változik.


Trekkingnél nem lényeges,nem fog olyan drasztikusan befolyásolni semmit,hogy atom bukta legyen belőle,mert lomhább a kanyarvétel,kb 1perc alatt megszokja az ember,kivéve ha addig a bringán élt napi 24órában.

a jobbak ott is telósak.


viszont az országutiknak a geometriája nem úgy van tervezve,hogy csak úgy változzanak a szögek.

megszokható,de maga a váz nem örülne a dolognak.


azért tudom,hogy megszokható mert én merev villáról váltottam telóra,és olyan gyorsan megszoktam,hogy észre sem vettem,hogy történt valami,már hasítottam is.

2019. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rugózáskor változik, de csak rövidebb lesz, nem hosszabb, mint jelen esetben. Ezen kívül annak is van egy alap állása terhelten, amire tervezik, ez kb. 20-25% berugózás. 5 cm egyes trekkingeknél már a teljes rugóutat lefedi.

Elmondom saját példám, felraktam a montimra egy 3 cm-rel rövidebb kormányszárat, az első úton elestem vele. A bringa egyensúlya felborult, alulkormányzott lett, a kormányzás rossz úton sokkal instabilabb és mászáskor folyton emelte az elejét. Raktam is vissza a gyárit, és máris helyreállt rend.

Szerintem ez teljesen fel fogja borítani a bringa gondosan megtervezett geometriáját. Jó lenne tudni, hogy mi a pontos elképzelés, mert lejtőzésnél még akár lehet pozitív hatás is, de én csak akkor raknám be, ha költségmentesen ki lehet szállni, ha nem jön össze a terv.

2019. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a teló 80mm-et mozgott,tehát ~10cm-et emelt. Észresem vettem a geometriai változást.


Az hogy te elestél azért mert rövidebb lett a kormányszár az nem hinnem,hogy az egyensúlmegbolására vezethető vissza. Ennyi testreszabhatóságnak lennie kell egy tömegtermékben. Mert ezt tovább gondolva a nyereg magasság állitás is elesést vonna maga után. Elvégre a szögek/geometria nem változott.

2019. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy annyit emelt. Azt a tengely és a fejcső aljának távolsága adja meg, ami nem biztos, hogy annyit változott, mint a rugóút.

Közben utána olvastam kicsit, a hosszabb villa a laposabb szög miatt a fejcsőnél eltörheti a vázat, ami költséges és nagyon kellemetlen élmény lehet. Ez persze MTB-re vonatkozik, ahol nagy terhelésnek van kitéve.

Nem véletlen, hogy a bringáknál váz méretek is vannak, így a nyeregcső sincs óriási mértékben változtatva. Illetve aki lejjebb engedi, annak a karja is rövidebb, tehát a súlypont nem biztos, hogy olyan drasztikusan változik.

Az sem mindegy, hogy mire használod a gépet. Aszfalton nagy a tapadás, nem nagyon feszegeti az ember a gép határait. Laza talajon kanyarodva viszont nagyon fontos az egyensúly. Egyértelműen a kormányszár miatt súlypont eltolódás vezetett az instabilitáshoz.

Érdemes megnézni pár külföldi fórumot, 1-2 cm-nél nagyobb eltérést nem ajánlanak a tapasztaltak.

2019. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értem, hogy nem vetted észre. A trekkingemen azt észreveszem, ha lezárom a telót, és kihúzom. Kb. 2 cm-rel feljebb kerül az eleje, és már más a bringa egy kicsit.
2019. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó persze magasabbrakerült az eleje,de az első kanyar után olyan volt mintha mindig is benne lett volna. Haza felé leurottam vele egy 4es lépcsőt. Amit merevvel nem csináltam.


A vázak manapság pedig már eleve fejcső erősitéssel épülnek.

Az enyémen még az sem volt...


De laposabb fejcsövel jobban szereti majd a döccenöket viszont a síkra úgrásokat jobb lesz kerülni.

2019. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!