Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit érdemes...

Milyen biciklit érdemes építeni? Illetve megéri e?

Figyelt kérdés

2019. máj. 23. 15:07
 1/4 tothp ***** válasza:
100%

Bármilyet, amiről úgy gondolod, hogy jobb, szebb, hozzád jobban illő, mint amit a boltban egészben kapsz.


Valószínüleg drágább lesz mint a hozzá hasonló bolti "egész" bicajok, de az egyéni igények, az építés öröme, a gép különlegessége, egyedisége kárpótol.


Fontos!! Ha bármiről úgy gondolod, hogy egyedül nem megy, mert szakértelmed és/vagy megfelelő szerszámod nincs hozá, az egyre inkább tolja aprojektet a "nem érdemes" irányába.


Itt akár a kerék fűzésére is gondolok.

2019. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amilyet szeretnél.

Gyakorlatilag minden boltiban van kompromisszum és mindegyik beszál az aktuális divat hullámba (felsőbb katagoriás hatsó valtó). Ezek egy saját épités során nyilván kimaradnak.

Illeve személyre szabhatóbb...geometriában,ha tudod a testarányaid. Nem kell rögtön nyerget,kormányt,stucnit,nyeregcsövet váltani.


Van(volt) olyan gyártó aki össelegozta neked a gépet. Mindeslgyikből volt ajánlott épités te pedig mod-olhattad.

2019. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:

Olyan biciklit, aminek minden alkatrésze az igényeidnek megfelelő és ilyen formában nem árulják készen kapható gyári kerékpárként.

Hogy megéri-e? Az sok mindentől függ... Példának okáért az én gépem alkatrészáron kb. 150000 kemény magyar forintokba került (jó pár alkatrészhez akciós áron jutottam), ezért egy megbízható, jó minőségű, városi közlekedésre/túrákra ideális járművem lett. És az is biztos, hogy ez az egyetlen példány belőle...

2019. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt régebbi bringám abba teló került,mert az hiányzott. Ott felmerült,hogy épiteni kelett volna.


Az első komolyabb bringám szintén gyári...volt. Abban nem.volt kompomiszum,de "gyenge" bringa volt. A képességein túlléptem. Azt nem tudtam volna jobban szebben megcsinálni.


Aztán újjra gyári bringát vettem. Annyi benne a kompromisszum,hogy hidros fék van rajta ami itthon szerintem atom fölösleges,a mecha tárcsa is megállitana.

Ennyi nekem bőven belefért.


Ezek után mérlegelj mi az ami neked már nem felelmeg.

2019. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!