Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen külsőt vegyek off-road...

MGéza kérdése:

Milyen külsőt vegyek off-road trekkingre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valami nem túl drága, de jó defektvédelmű darabra kéne ötlet, mivel nyáron lesz vele földutas kirándulás, ilyesmi, bár főleg aszfalton van használva, de hát magyar aszfalt, gödrös, nem defektbarát. Kérdés hogy milyen szélességben gondolkodjak? Milyen márkát preferáljak?

Egyenlőre nekem a legjobban mintázatban a Continental speed ride jön be, az tűnik olyan all-terran felépítésű guminak leginkább, viszont a defektvédelmi fokozata nem valami jó. Esetleg tour ride? Arról jókat olvasok, bár terepre mintha nem lenne az igazi a mintázata.

Olyan max 10000/darabig kéne jó ötlet.



2019. jún. 3. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
földutra kevés a speed ride. Sárban használhatatlan, lejtőn lefele életveszélyes, felfele meg kipörög.
2019. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maxxis Rambler?
2019. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szlory ***** válasza:

A Continental Ride Tour szerintem jó, több bringát szereltem vele, eddig nem volt panasz az aszfalt-földút kategóriában. Nehéz gumi, van benne anyag, kb. kizárt, hogy elkoptatod, és szintén kizárt, hogy a királydinnyéken és a szecskázó gépeken kívül bármi megvágja vagy megszúrja. "Ész, óccó", 10-ből majdnem mindkettő megvan:


[link]


Szélességben én a 47-est javasolnám, de ehhez tényleg érdemes tudni, hogy milyen tempóban haladtok és teleszkópos-e a bringa vagy sem, továbbá mennyi csomag lesz és mennyire tűröd a zötyögést. Átlag trekking szélesség a 47, 42 minimum legyen én azt mondom, max kicsit kevésbé fogsz gyorsulni és izmosodik a lábad.

2019. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A többieknek is köszönöm, főleg a hármasnak. Azt hiszem 42-es szélesség lesz, mert átlagban napi szinten is nyomom kicsit és nem jó az aszfalt, KTM Life race XT, lockolható Suntour teleszkóppal. Előre és hátulra is jó? Idáig K3 guardos Scwable van fent, hát az az első nap a legkisebb puklira defekttel reagált, írják is hogy kb ez a "legyen ráírva valami" védelem, semmitől alig több. Azt hiszem a kicsit nagyobb gördülési ellenállás nem fog zavarni, 26-os monti után.
2019. jún. 4. 12:41
 5/6 szlory ***** válasza:

[link]


Előlre és hátulra is jó, persze - ez nem MTB gumi, hogy variálj. :)


A gumi profilja alapból vastag, ez önmagában véd a defektektől, de emellett az "Extra Puncture Belt" technóligát kapta, a Continentalnál ez az 1-7 skálán 5-ös, tehát ez felső-közép kategória. Mondanám, hogy a Marathon elp*csázza, de egyrészt darabonként 17-ért megteheti, másrészt az másra való, kevésbé all-terrain. (Ez is inkább földutas, mint sziklás-gyökeres)


Ha nem nagyon viszel csomagokat (kb. semennyire), akkor teljesen jó a 42. Ha ilyen oldaltáskás téma lesz, akkor azért érdemes 47-ben gondolkodni, legyen hátul is egy kis rugózása a cuccnak. Ha elvétve kirándulsz, inkább közlekedsz, akkor persze ezt ne olvasd. Az egyik 7xx gram, a másik 9xx, tehát teljesítményre jelentősen odahat, de valóban, 26-os bringához képest ezért kárpótolni fog a nagyobb kerékátmérő. Borzalom csiga egy 26-ossal nagyobb távokra menni. Ha persze a nézelődés, "lötyögés" a cél az más...

2019. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Schwalbe Greenguard védelme bevált, ez van az Energizer Plus és Marathon gumikban. Ezeknek 8-9ezer darabja. Nekem Energizer van fent.

2,5 év és kb. 2500 km alatt egyszer hatolt át rajta egy drót, azon kívül nem volt defektem.

Komoly terepre nem való, de amíg nincs nagy sár, homok, addig vígan el lehet közlekedni vele, pedig nekem a keskenyebb, talán 37-es változat van fent.

2019. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!