Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a mountain...

Mi a különbség a mountain bike, az országúti kerékpár, a city kerékpár és a trekking/cross között?

Figyelt kérdés

Árukeresőben nézegetek bringákat, mert nagyon szemezgetek valamilyen bicikli megvételével. Imádok bringázni, de nagyon régen ültem rajta sajnos. :(


Nézegetem ezt a 4 kategóriát, de kicsit mintha összemosódna és találnék köztük átfedéseket. Sok országúti bringa úgy néz ki, mint a mountain bike /végülis országút = hegyibicikli, ha úgy vesszük/. A trekking meg olyan, mintha a city kerékpárt és a mountain bike-ot olvasztották volna össze...


A triciklit és a BMX-et egyértelműen meg lehet viszont különböztetni. BMX-em volt 8-12 éves koromban, de lassan 35 évesen a fenti 4 kategória valamelyikét céloznám meg.


Van még a fatbike és a flixi. Előbbő gyakorlatilag mountain bike, csak vastag kerékkel szerelve? A flixi az micsoda?


Köszi előre az összes választ! :)



2019. jún. 13. 12:18
1 2
 11/16 MGéza ***** válasza:
NO, KTM-ből már 60k tájékán vehetsz egy jó kis használt Chicagót. Ismerem, olyan montim volt(még van csak már nem használom), nagyon masszív váz, aránylag jó felszereltség. Kolinken hulladék, az használja aki legyártotta, azon a véleményen vagyok, Csepel alsó kategóriás gépeire ugyanez áll meg. A helyi szerelő szerint szintén, maximum egy év alatt hullanak ezek szét atomjaikra. Kérdés mire kell? Mert ha gyorsan is akarsz haladni meg némileg off-roadra is, sok a göröngyös út, akkor cross-trekking a te barátod: Elfogadható terepen, viszont jó kis 48-11-es áttételek szoktak lenni rajtuk amivel országúton is lehet tempózni elég szépen. Trekking, city kategória aszfalt vagy túracirkáló, esetleg felmálházni és túrázni. Outi meg egyértelműen sport, ha szeretsz minél gyorsabban haladni és azt élvezed hogy izomerőből mit hozol ki magadból.
2019. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Alex Fly ***** válasza:

Az alapkérdésre a válasz (eléggé megkeverték):

-outi: könnyű, keskeny, nagynyomású kerekek, koskormány, sportos testhelyzet. Száguldásra termett, kimondottan flaszteren

-MTB: sok típusa van, majdnem az outi ellentéte. Széles, kis vagy közepes nyomású kerekek, öreges áttételek, sportos testhelyzet, egyenes kormány; úttalan utakra tervezve, rugós kerékfelfüggesztés; flaszteren szédül...

-trekking: kb. a kettő keveréke, igazi öszvér. Kényelmes testhelyzet, közepes nyomású, középszéles kerekek, általában teljes KRESZ-kompatíbilis felszereltség, csomagtartó, gyakran első rudózás. Hosszú túrákra, aszfalton és könnyebb terepen egyaránt

-cross-trekking: az előző lecsupaszított verziója, sportosabb geometriával

-city: városi kerékpár, a KRESZnek megfelelő felszereléssel, rövid utakra, flaszteren, kényelmes geometria -sok esetben az igénytelen gyártók mostohagyerekei, de van jó minőségben is.

-fatbike: extrém széles és igen alacsony nyomású kerekek, MTB-s felépítés; laza talajon (homok, hó, stb.) nem süllyed el, utakon a gördülési ellenállása igen magas

-fixi: örökhajtós kerékpár. A közhiedelemmel ellentétben nem feltétel a fékek teljes hiánya... Jellemzője a direkt hajtás: ha tekered a pedált, akkor forog a kerék, ha nem, akkor megáll. Alapvetően pályaversenyeken használják, de több futár is erre esküszik a kevés alkatrész miatt (nincs ami meghibásodjon) -aztán ahogy lenni szokott, divattá vált... Az áttételek és a racsni hiánya miatt leginkább sík úton használható...


ATB, azaz All-Terran Bike: magyarul terepkerékpár. Az MTB és testvérei.


Ha megbízható kerékpárt keresel, akkor újonnan városi használatra a legalja kb. 65-70000 forint, az alatt nem kapsz olyat, amit meg szabadna venni. Ez is a belépőszint legalja, szóval ne legyenek nagy elvárásaid. A megbízhatóbbak 100-120000 körül kezdődnek; a felső határ a csillagos ég.

Használtan ki lehet fogni ezen árak feléért is...

2019. jún. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A leírások alapján nekem a trekkingre van szükségem. :)


Szerintem maradok a használt verziónál, biztos abból is ki lehet fogni megfelelő állapotúakat.

2019. jún. 15. 02:34
 14/16 A kérdező kommentje:
A használtautó.hu-n meg is nézem őket, nem csak autók vannak ott. :D :D
2019. jún. 15. 02:39
 15/16 MGéza ***** válasza:
Facebookos csoportokat is nézheted. Jófogás is szép piaci kínálatú, de van pár használttal foglalkozó üzlet is. Elég szép piac van. Márkásabbat nézz, ne valami Csepelt meg Kolinkent, azokkal csak a cumi van. Persze használtat csak személyesen vegyél át. Ami gyakori hogy a gumikat tartósabbra kell cserélni(nekem schwalbe volt fent, de szedte a defekteket), esetleg a váltó már nem tökéletes, ilyen apróságok. Mondjuk egy KTM life one, ilyesmi az a szint amitől már érdemes vásárolni, többi tippet majjd mások adják. És amennyi rászánsz azért ne akarj feltétlen tárcsafékest, egy jó kis Shimano v-fékes tökéletes lesz.
2019. jún. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én 20.000 vettem egy mountain bikeot ja és már megvan 2 éve semmi baja pedig erdőben megyek vele 20-30 kilómétereket
2019. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!