Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Iskolába, munkába járásnál,...

Iskolába, munkába járásnál, hogy oldjátok meg, hogy megizzadtok?

Figyelt kérdés

Én elég könnyen megizzadok, egy 10perc tekerés után, és most kitaláltam, hogy a tanfolyamra ahova járok is és majd munkába is kerékpárral mennék, viuszont az tuti, hogy teljesen megizzadok mire beérek.

Ti hogyan oldjátok meg? Lassabban tekertek, így nem izzadtok annyira, vagy izzadságfelszívós ruha, pólócsere?



2019. jún. 27. 12:29
 1/3 anonim válasza:
Használj valami jó dezodort pl:nivea men 48h és ilyesmi és pl golyós dezodort ajánlom mert környezet barát és kicsi.
2019. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szlory ***** válasza:

Panírozd magad púderbe. :D


Sokat nem tehetsz, de azt jól mondod! Lassabban tekersz, szellősen öltözöl + viszel váltó ruhát. Titkos opció a könnyebb bringa, kisebb gördülési ellenállással - de ez már drágább tuning.


Ezen felül eseti trükkök vannak, de azt szituja válogatja. Amit tudok mondani az általam eddig megismertekből, hallottakból:

- ha rendszeresen jársz oda és ott van fagyasztó: 1 szett ruha be van készítve hűtőnejlonban a fagyóba. :D

- viszel törölközőt (pl. a kis mikroszálas sport verziót) és a mosdóban frissítesz magadon: a törcsi egyik részét bevizezed hűvössel, áttörlöd magad az izzadtságtól - utána a száraz felével nullázod - még egy dezodorozás és egész jó vagy (különösen ha a hónaljadat borotválod, ugyanis akkor büdösebb vagy, ha szőr tartja ott a cuccot)

- nedves törlőkendő - ilyen idióta virágillatú a legtöbb, de hasznos, kukázni kell használat után


A probléma még ott lehet, hogy ha kapkodsz, hiába mosdottál ki, utána is hevült maradsz és izzadsz. Tehát ha ki vagy centizve idővel, akkor cumi. Marad a lassabb tekerés - az még mindig kevesebb időveszteség.

2019. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Munkahelyre: légkondicionált az épület, bent van váltóruhám. Miután bementem, kicsit húzom az időt, bekapcsolom a gépet, megtöltöm a vízautomatánál az üvegem, iszom is stb. Utána elmegyek a wc-be átöltözni. A fülkében levetkőzöm, úgy pisilek, mert meztelenül gyorsabban száradok. Aztán felöltözöm, és addigra már normálisan szoktam kinézni. Ez így összesen 10 perc kb., viszont nem megy az időm kávézással, mint a többieknek, biciklizés után nem kell :-)


Ha te ivás után mégegyszer leizzadsz, akkor először igyál, utána várj, és utána öltözz át. Az rossz ötlet, ha nem iszol emiatt. Dezodort csak reggel szoktam magamra kenni, de ha nem lenne légkondicionált a hely vagy pl. kimennék ebédelni, akkor biciklizés után is kéne újra, mert lemossa az izzadtság vagy nem tudom, de a második izzadásnál már nem használ a reggeli.

2019. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!