Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hátsó váltó cserénél mit...

Hátsó váltó cserénél mit vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés

Shimano Deore LX RD-M550 hátsó váltó legjobb modern megfelelőjét keresem. Mit kell figyelembe vennem a vásárlásnál? Hátul Shimano Hyperglide C 8 sebességes fogaskeréksor van, a váltókar pedig Shimano Deore LX ST-M580.


Előre is köszönök minden választ.



#hátsó váltó csere #váltó kompatibilitás #shimano deore lx csere #deore lx modern megfelelője
2019. jún. 29. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Sebesség fokozatok. Kanál hossz.

Ha lehet akkor shadow mert az kevésbé kiálló.

2019. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A hátsó fogaskeréksor 8 segesség fokozatos, a váltó kar 7. Így pl. egy Deore RD-M592 SGS, vagy egy Shimano Alivio shadow RD M4000 mindkettő 9 fokozattal megfelelő lenne?
2019. jún. 29. 13:43
 3/7 A kérdező kommentje:
A vázon a rögzítési pont miatt nem lehet gond? Lassan 30 éves trekking vázra raknám.
2019. jún. 29. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre válaszolva: a fokozatszámokat. Azoknak meg kéne egyezniük.


Ha ennek a váltónak a legmodernebb változatát szeretnéd, azt értelmetlen önmagában kicserélni, inkább rosszabb lenne, mert a tíz sebességes rendszereknél van a DynaSys szabvány, ami csak az ilyen szabványú alkatrészekkel működik jól. Ehhez az alábbiakat kellene kicserélned: első+hátsó váltó, hajtókar, középcsapágy, váltókar, fogaskerék sor, lánc. Továbbá kellene egy fékkar, meg lehet, h a kazetta se kompatibilis (ezt nem tudom fejből, ha fontos, utánanézek)


Mit szeretnél fejleszteni? Mert attól, h egy új váltót felraksz, az nem eredményez jelentős változást. Esetleg ha törött/elhajlott

2019. jún. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elszakadt a láncom és megtépte a hátsó váltót. Olyan irányba állt, amerre nem szabadott volna, ezért cseréltem.

Deore RD-M592 SGS amit vettem. Semmi külömbséget nem veszek észre ez és a régi között. Talán még a régi gyorsabb, lágyabb is volt.

Viszont ha már fent van, mik azok az alkatrészek, amiket muszáj cserélnem, hogy kiadja magát az új váltóm? Amiket leírtál mind?

Továbbá régóta szemezek koskormánnyal is. Talán eljött az ideje.

2019. júl. 3. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a hátsó váltot kell cserélned akkor elég csak azt cserélni. Ha nagyon akarsz finomkodni akkor bovden,bovdenkülső...ott elképzelehető a későbiekben probléma de nem jellemző (mondjuk 3-4000mk utàn lehet, de én még nem láttam olyat).

Kormány cserénél első sorban a bovden/bovdenkülső hosszal lehetnek problémák:hosszú,rövid...nyilván az utobbi a bajosabb.

Aztán a lehet hogy nem tudod a görbületen àt paszírozni a fék,váltókart.

2019. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az lehet problémás, hogy a váltókarom 7 fokozatú, a fogaskerék 8? Arra gondolok, hogy a váltókarok mindig ugyanakkora távolságot húznak vagy engednek a hátsó váltón? Vagy ez mitől függ? Lehet ezt is állítani?

És a bowdent miért kéne cserélnem? Milyen gondot okozhat pár ezer km után?


Amúgy ezt a deore váltót milyen koskormány fékkar, váltókarral lenne érdemes egybefűzni?


Bocsi a sok kérdésért, de sajnos még nem igazodok ki, mi mivel kompatibilis/optimális.

2019. júl. 4. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!