Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyivel könnyebb egy 175mm-e...

Mennyivel könnyebb egy 175mm-es hajtókarral hajtani egy 170mm-eshez képest?

Figyelt kérdés

Aki már próbálta mindkettőt, az körülírná, hogy mennyivel könnyebb? A térdemet szeretném kímélni hosszabb hajtókarral és amúgyis magas vagyok. Vagy ha be tudja valaki határolni, hogy százalékosan mennyivel lehet könnyebb az élet a hosszabb hajtókarral, az is hasznos lenne nekem.

Kiszámolni ki tudom, hogy mekkora nyomaték kölönbség lenne, de engem gyakorlati szempontból érdekel, hogy mik a tapasztalatok.



2019. júl. 22. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy könnyebb, vagy nehezebb, hanem a testméret inkább meg hogy taposósan vagy pörgetősen tekersz. Ha magas vagy, hosszabb hajtókar kell inkább. Én 175 körüli vagyok, ami se nem magas, se nem alacsony, de inkább 170es hajtókart veszek, 175öst használtam már, lényegi különbséget nem tapasztaltam, pedig nem kenyérért jártam... De ha kiszámolod az erőkart, akkor se hiszem, h számottevő különbség van a két méret között
2019. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy anatómiai szempontból könnyebb lenne hajtani közel 190 centi magassággal. Mert ha csak az erőkart nézem, akkor az a 3% különbség nem sok, de ha kevésbé megterhelő, akkor ez többre jöhet ki hatékonyság szempontjából.

Nem vagyok pörgős hajtó, átlagos a tempóm.

Lehet, hogy a 180-as hajtókar még jobb lenne, amit nehéz beszerezni, mert szinte mindenhol maximum 175mm méretet árulnak. Kicsit tartok attól is, hogy a 180mm már leérne, de nem szoktam bedőlősen, gyorsan venni a kanyarokat, a kerékpárom is már az újabb elvek szerinti, magasabban lévő pedáltengellyel.

2019. júl. 24. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:

173cm vagyok. azt tapasztalatam,hogy a hosszabb az taposós. Én inkabb pörgetni szeretek. Izületi szempontból szerintem jobb is a pörgetés, ugyan gyorsabb de kevésbé megterhelő.


Bár egy szakértő itt sokat segitene.

2019. júl. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Elvileg a lábhosszodhoz kéne passzintani a hajtókar-átmérőt.

A 170 egy arany középút, a legtöbbeknek jó.

Elvileg egy 170-180-as testmagassághoz passzolni szokott.



Nekem spec a 172,5-ös 105-ös hajtókarok váltak be, mert ugyan 180 cm vagyok csak, átlagnál hosszabb lábaim vannak.

Az ember azt hinné, 2,5 mm nem számít, de mégis teljesen más érzés hosszú távon, mint a 170-es volt. A különbség biztos, hogy nem a nyomatékban, inkább az ergonómiában jön ki.

Nekem a 175 már tutira sok volna, főleg, hogy szeretem 70 fölött tartani a pedáltempót.

De egy 190+ centis embernek lehet, hogy az az ideális.

Volt trekkingem 165-ös karral, nekem mocskos zavaró volt, még pörgős áttételeken is. Szóval a kicsi kar talán zavaróbb, mintha kicsit hosszú.


Szerintem ez is hasonló játék, mint a nyereg, csak hosszú távon tudod kitesztelni, melyik a neked ideális.

2019. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!