Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A fociban a bíró döntését...

A fociban a bíró döntését miért nem lehet megváltoztatni utólag, ha tévedett? Vagy egyáltalán miért nincs még mindig bevezetve akkor a videóbíró?

Figyelt kérdés

Én ezt sosem értettem, ha a bíró benézi a dolgot, rendben van, ember ő is, de attól mert megad pl. egy gólt ami les volt, akkor utána miért nem lehet ha videón visszanézték és nem volt igaza, egyszerűen felülírni a döntését és törölni a találatot? Jó persze azt tudom hogy van olyan helyzet (pl. meg nem adott tizenegyes) ahol ha tovább ment a játék akkor már nem lehet "megvétózni" a döntést értelemszerűen, de pl. a hibásan megadott gólt simán ki lehetne törölni az eredményből egy mozdulattal.

És egy másik, ide szorosan kapcsolódó kérdés: erre lenne a videóbíró, amit pl. már tavaly a VB-n is alkalmaztak és működött. Most mennek az EB-selejtezők,a mik ugyanúgy nagy nemzetközi tornának minősülnek, és már megint nincs videóbíró. Miért? Mi akadályozza meg őket benne hogy használják? Miért isten a bíró még mindig?



2019. szept. 9. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A meccseket eldöntő bírói döntések ugyanúgy részei a focinak mint az ecsethaj vagy a színészkedés.
2019. szept. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyen estekben nem a játékvezető a hibás, hanem a partjelző. Ő áll azon a helyen, ahol láthatja, hogy les volt vagy sem. Emlékszem, pár éves egy világversenyen ugyanilyen megadott gól utàn hazazavarták Kassaiékat, holott ott is csak a partjelző volt a hibás, aki nem látta, hogy szabálytalan gól született.
2019. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyire tudtam, hogy mindenki siránkozni fog. Annyira hypolta mindenki ezt a meccset, hogy simán elverjük őket... Már a nagy hypot sem értettem, attól, hogy legyőztük a horvátokat, nem kéne, hogy elszálljunk a fellegekbe, hogy most már mindenkit megverünk. Na persze...


Jól játszott a válogatott, de a focit gólokban mérik. Valamint a meccs is el volt csalva. Én személy szerint ezért nem nézzek már annyi focit, csak a családom focifanok, így kénytelen vagyok a panaszaikat hallgatni.

2019. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A videobíró bevezetéséhez kellenek bizonyos feltételek, mint pl. a videoszoba a stadionban és sok kamera elhelyezése. Ez a BL-ben, EB-n, VB-n megoldott, mert azokat a FIFA és az UEFA csak jól felszerelt stadionokban engedi megrendezni.

Selejtezőket viszont olyan helyeken is játszanak mit Gibraltár, Andorra, Liechtenstein, akiknek kicsi a stadionjuk, nem lehet sok kamerát telepíteni, vagy olyan csóró keleti országokban, ahol nincs rá pénz.

Márpedig az nem lehet, hogy egyes selejtezőkön van videobíró, másokon meg nincs, a fair play miatt egyenlőnek kell lennie a feltételeknek.

2019. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Ez az indok 30 éve megállta volna a helyét de ma már egyáltalán nem. Egy ilyen rendszert ki lehet építeni pár millióból. Az egy másodosztályú focista havi fizetése.

2019. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!