Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tudtok olyan oldalt ahol a...

Tudtok olyan oldalt ahol a teniszezők megoszthatják egymással a véleményüket és tanácsot adhatnak?

Figyelt kérdés

Kb 12 éve kezdtem el teniszezni amit kb 8 évig folyamatosan műveltem is, véleményem szerint egész jó szintet értem el, sosem voltam tökéletes benne, de ismerem a határaimat. Azonban az elmúlt időszakban sokkal kevesebb időm volt rá és néhány hónapja tértem vissza a rendszeres játékhoz. Azonban ezen év alatt több szempontból is megismertem magamat és rájöttem, hogy iszonyúan érzékeny vagyok mindenféle változásra (nemcsak a teniszben). Tenisz szempontjából a nem megfelelő ,,beállítások" nélkül nem tudok igazán jól játszani. A teniszben ez a ,,beállítás" természetesen az ütő és a húr. Ezekről szeretnék valahol kérdéseket feltenni összeegyeztetve a stílusommal. Mint az érezhető a problémám az, hogy a játékommal alapvető gondok vannak és úgy érzem, hogy ez nem a kihagyásnak köszönhető, de magamtól nem tudok rájönni a válaszokra...


Előre is köszi.


2019. okt. 7. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehéz univerzális beállításokról beszélni teniszben. Ami egyik ütőnél működik, nem biztos, hogy a másik ütőben is ugyanolyan tulajdonságokat mutat. Van egyszer az ütő súlya, egyensúlyi pontja, fejmérete, húrok száma, egy csomó féle húrfeszességet is megadhatsz, külön a hosszanti, külön a kereszthúroknak, függ, hogy milyen hőmérsékleten tartod az ütődet (volt olyan játékos aki fagyasztószekrényben tartotta az ütőjét... mindez vicces is lett volna ha nem lett volna top5 játékos...)...és még mindig egy faktor a használó játékos stílusa.

Egyszer nekem nagyon ajánlgattak egy kék színű húrt, hogy ennek is meg annak is tetszik, meg versenyző is játszik vele, én viszont visítva vágtam ki, hogy nekem ezzel lehetetlen 50 centis szóráson belül tartani az ütéseimet. (Mondjuk én minden szempontból szélsőséges ütőparaméterekkel játszok már vagy 10 éve...)

Szerintem neked kell kikísérletezgetned, hogy milyen paraméterek felelnek meg, ahhoz milyen fajta húr fekszik, milyen feszességgel.. stb...

Ha nagyon tanácsokra vágysz, talán egy amatőr versenysorozaton résztvevők személyesen is tudnak tanácsot adni, ha pesti vagy pest közeli vagy... és nem sajnálsz ilyen dolgokba is beleinvesztálni. Egy versenyen sok emberrel találkozhatsz.

2019. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pl. itt.
2019. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!