Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek 21 évesen még...

Szerintetek 21 évesen még lehetek profi labdarúgó?

Figyelt kérdés
Március közepén múltam 21, úgy hiszem csak nagyon nehéz úton módon válhatna belőlem profi. Minél fiatalabban kezd valaki focizni, annál jobb, ugye. Későn szerettem meg a focit. Bal lábbal egész ügyesen megtanultam lőni, passzolni és pár cselt is megtanultam már. Megfelelő, sportos fizikummal szerintetek még elérhetek valamit?
2020. jún. 18. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Felejtsd el!
2020. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz valami elég elképesztő tehetségednek kell lennie. És ez még nem minden, ekkor csak elkezdhetsz készülgetni. 1 év nagyon kemény heti 5-6 napi edzés (labdás és külön test edzés (állóképesség, gyúrás)). Étkezés, kiegyensúlyozottság mindenre figyelni. Közben heti 2-3 meccset játszanod kellene kispályán minimum, hogy legyen meccsrutinod.


Na ez után jelentkezhetsz valami helyi megyei csapatba, ahol ha eléggé kilógsz felfelé a csapatból 1-2 évig, akkor bejelentkezhetsz próbajátékra egy NB2-es kisebb klubnál. Onnantól pedig tényleg megtörténhet bármi, ha elég keményen csinálod a dolgokat.


Az írásom elején említett heti 5-6 edzéseket, étkezést természetesen folyamatosan kell csinálnod, nem csak az első évben. Hanem addig, amíg labdarúgónak képzeled magad és az is akarsz lenni.


Adamo Coulibaly, aki az NB1 gólkirálya lett korábban, 25 évesen még a belga hetedosztályban játszott, mellette targoncás volt. És sikerült egy annyira nem is rossz karriert befutnia. (nyilván itthoni mércével nézve)

Természetesen nem erre kell alapoznod, mert 10000-ből 1 ilyen van.

De ha nagyon akarsz, megpróbálhatod.

2020. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod és lehet még össze is jön de tényleg nagyon durván extra tehetségesnek kell lenni

Én 12 évesen kezdtem el focizni és 15 évesen mentem el egy nagyobb csapatba és mindenhol az volt a gond,hogy nincsenek meg az alapok mivel már 12 évesen késő volt elkezdeni

16 éves korom végén hagytam is az egészet,most én is 21 vagyok

Nem lehetetlen és ne miattam add fel ha ez az álmod viszont azzal számolj,hogy nagyon ritka az ilyen és kicsi az esélye

Utánpótlásba már alapból nem is tudsz jelentkezni mivel U19 a legmagasabb korosztály,néhol van U21 is de 1 hónap és onnan is kiöregszel szóval már rögtön az elején felnőttek között kell játszanod

Azt mondom érdemesebb egy gyengébb csapatban kezdeni ahol kilógsz felfelé bár nem tudom hova valósi vagy

Ha budapesti akkor itt rengeteg válogatási lehetőséged viszont nyílván egy kisebb faluban van 1 csapat esetleg a környéken még 1-2 és annyi

Ha gondolod nyugodtan írj privátot,amiben tudok segítek,gyakorlatilag azt jártam végig amit te csak én már 5 éve nem fociztam azóta :D

2020. jún. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!