Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Érdemes lenne újrakezdenem a...

Érdemes lenne újrakezdenem a focit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy kb. 16 éves koromig fociztam és elég jól is ment, nem voltam egy hatalmas tehettség, de viszonylag jó voltam. Sajnos anyagi problémák és költözés miatt abba kellett hagynom a focit, most leszek 24 éves, a saját lábamra álltam, nincsenek anyagi problémáim. Szeretnék újra focizni igazából már kb. 3 éve minden héten eszembe jut, hogy mi lett volna, ha nem kell abbahagynom. Nem lennék Messi vagy Ronaldo, de lehet, hogy ugyan ennyit tudnék keresni de nem egy szar munkával, hanem azzal amit szeretek csinálni.


A lényeg, hogy nem hobbi szinten szeretném csinálni a dolgot, tehát vagy ebből éljek, vagy inkább nem csinálom, bohóckodni nem szeretnék. Tudom már régen rossz, ha itt kérdezek ilyeneket.


Szerintetek ennyi idősen sikerülhet visszarázódnom úgy, hogy egy olyan szintre eljuthassak, ahol havi szinten fizetnének nekem 300 ezer Ft körül?


Tudom, hogy előtte formába kellene jönnöm, erőnlét meg ilyenek. És egy teljesen másik városban mit csinálnátok? Kinéznétek egy csapatot és megkérdeznétek, hogy elmehettek-e edzésre, vagy hogy működik ez? Mert tudom, hogy régen úgy volt, hogy egyik csapatból hívtak a másikba, ha jó volt valaki, de így?


Köszönöm.



2020. júl. 6. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy nem voltál hatalmas tehetség, de viszonylag jó voltál? Hol fociztál, milyen csapat, milyen osztály, milyen szinten? Ez tényleg érdekelne mert azért nem mindegy, hogy egy NB1-es csapatnál voltál utánpótlás játékos aki rendszeresen játszik vagy amatőr szinten voltál mondjuk a többieknél ügyesebb...

Amúgy meg ennyi év kihagyás után, 0 edzéssel profi klub pénzért nem fog szerződtetni. Megye 2-es szinten tudsz esetleg csak kezdeni, az ilyen falusi csapatokba bevesznek és ha ügyes vagy játszani is tudsz rendszeresen. De ott ugye ne várj fizetést, ahogy te mondod az bohóckodás...

Egyébként már régen rossz ha így indulsz neki, hogy vagy profi ahol simán megélsz belőle vagy sehogy. Ha szereted kezd el, eddz sokat, játssz megyei csapatokban rendszeresen (magasabb szinten úgyse állnak veled szóba jelenleg), tűzz ki célokat, pl. 26 éves korodra megye 1-es leszel, majd még 2-3 év múlva esetleg NB3 (ahol ha meg nem is élsz belőle de valószínű kapsz fizetést). Viszont NB3-ig iszonyat mennyiségű munkát kell belefektetned és még akkor se élsz meg belőle...Az a szint amiről te beszélsz legalább NB2.

Na meg azt se felejtsük el, hogy 24 vagy, ha valami csoda folytán elérsz NB2-őig az sok-sok év amatőr, majd félamatőr év. 30 éves kor felett meg nehezebb lesz, ráadásul ha sikerül is, meg is kéne ragadni azon a szinten, 30 felett pedig néhány évnél tovább úgyse tudod tartani a szintet, utána pedig megint csak dolgozni kell szóval...

De mondom ha szereted kezd el, viszont szerintem az nagyon rossz hozzáállás hogy vagy profi szint vagy sehogy. Akárhogy is lesz, évekig úgyis amatőr szinten kell játssz kimagaslóan, hogy profi szerződést kapj (ha kapsz egyáltalán).

2020. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!