Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi az elgondolás amögött,...

Mi az elgondolás amögött, hogy Mészáros Lőrinc focicsapatokat vásárolgat a szomszédos országokból? Pénzügyileg hogy éri ez meg? Vagy más okai is lennének a pénz mellett?

Figyelt kérdés
[link]

2020. júl. 30. 21:58
 1/9 anonim válasza:
Gondolom,mert kap TAO pénzt
2020. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez már egyfajta sport-Trianonnak tűnik.
2020. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es!

Lehet, hogy az, de nekem nem világos, hogy lesz majd egy olyan bajnokság amiben szerepel majd az Eszék meg a Kismarton meg a Világi Oszkár-féle Dunaszerdahely? Ezt nehezen tudom elképzelni.

Vagy valami zavaros pénzlenyúlási dolog az egész?

H

2020. júl. 30. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Penzmosas.
2020. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 Nem tudom, hát ez ugye nem zárható ki, de pénzt sokféleképpen lehet mosni. Kellemeset a hasznossal?


Szerintem egyesek már sportot űznek a befolyásszerzésből, és ez pl. ilyen dolog a szomszédos országok bajnokságában (szlovák -> DAC, román -> Sepsi, horvát -> Eszék, szerb -> Topolya - egyelőre).

2020. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na a Topolyáról még nem hallottam, hogy az is valami magyar tulajdonosi háttérrel rendelkezik.
2020. júl. 30. 23:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Penzmosas, semmi mas.
2020. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Magamból kiindulva, én más okát is látom gyerekek.


Azt tudjátok, hogy a Mészáros pénze, az az Orbán pénze igazából.

Orbán pedig focibolond.


Én repülő modellezéssel foglalkozom a szabadidőmben.

Ez se valami olcsó hobbi, a kezdő modellek is ilyen 20-30 ezertől indulnak, de vannak persze milliós darabok is.

Ha egy hozzám hasonló modellező ki megy a reptérre, egy, kettő, esetleg három modellt visz magával.

Ennyi már bőven elég a szórakozáshoz.

Esetleg még otthon van neki további 2-3 modell.


Ez lenne a normális, ha nem szenvedélyből csinálja az ember.


Nekem van kb. 30 modellem.

Sok évek óta megvan, de még nem is repült.

Sok még össze sincs rakva.

A sok alkatrészből, modellmotorból, csecsedliből meg, ami még van hozzájuk, modellboltot tudnék nyitni.

És jó, ha havonta egyszer kijutok reptetni...


Ha ezt fejben összerakjátok, kiderül, hogy teljesen értelmetlen az egész...

Mert ezt nem az ész, hanem az érzelem irányítja.


És most képzeljétek Orbán helyébe magatokat.

A kezében egy ország pénze. Semmiféle kontroll nincs felette.

Nyugodtan mehet a szabad rablás, a pénz értelmetlen elherdálása.

Ha már a haverjainak, támogatóinak a zsebét megtömte, akkor gondoljátok, hogy pont magára nem gondolna? :D


És így egyből világossá válik, hogy miért van ennyi stadion, a kert végében stadion, foci akadémia, futball csapatok dögivel, milliós focista fizetések, adómentesség nekik, stb.


Hát gyerekek, ha én lennék a helyében, akkor nekem nem harminc, hanem háromezer modellem lenne:D

És mindenhol modell repterek épülnének :D

Kb. ugyanannyi értelme lenne, mint ennek, ami most folyik itt...


De azért lehet, hogy mégis azt mondanám, na jó, elég háromszáz modell, és elég egy modellreptér. A többi rengeteg lóvé meg itt van gyerekek, gyertek mondjátok kinek mi a nyűgje, jut mindenkinek, éljetek ti is boldogan :)

2020. júl. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Talán azért is(!) akarja fejleszteni a labdarúgást, mert az is egy közösségteremtő és nemzettudaterősítő (de furán hangzik ez így leírva), és ha van valamilyen közepesebb siker, akkor már népünnepély van a körúton. Bár szerintem irracionális, hogy Felcsút-méretű település miért van az az elsőosztályban..

Csak nem értem mit szolgál az, hogy magyar tulajdonban van az Eszék..

2020. júl. 31. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!