Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mekkora lehet a különbség egy...

Mekkora lehet a különbség egy hivatásos focista és egy amatőr focista között?

Figyelt kérdés

Egy rövid példával szeretném szemléltetni a dolgot.

Fociszeretőként ismerősi körömnek köszönhetően részt vehettem egy NB2-es csapat pár tagjának külön edzésén és jászhattam is velük.(életre szóló élmény,stb.)

Azonban egyáltalán nem éreztem hogy sokkal technikásabbak vagy labdaügyesebbek lennének mint én.(persze volt különbség de nem jelentős)

Ellenben én nem bírtam szusszal sem az edzést, sem a játékot és már rég az összeesés szélen álltam, míg ők vígan rohangáltak.

A magasabb szinttől valójában csak a fizikai felkészültség(kitartás, futás sebessége,stb.) választja el az amatőröket?

Egy amatőr olyan fizikális állapotban vajon fel tudná venni velük a versenyt, mint amivel ők rendelkeznek?

Végső soron nem éreztem úgy hogy ha nem kezdenék veszett gyúrásba, mondjuk 3-4 éven belül nem tudnám őket szintben utólérni.

Ez nem reális, mert sok más dologban is jobbak vagy valóban nem annyival magasabb a szintjük mint egy elhivatotabb hobbifocisnak?


2020. aug. 14. 04:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Rengeteg dologban jobbak, amiket idosebb korban mar nem lehet megtanulni. Ha csak a kondíció tenné őket profi játékossá, akkor kb akarki betudna futni ebben a sportban, ha kitartó. Ez viszont nem igaz... Nem veletlen van az ,hogy az akademiakrol jo ha 100/2-3 jatekosbol lesz igazan jo játékos, a tobbi meg megy a süllyesztőbe, pedig ugyanazokon az edzéseken vesznek reszt fiatalon. Elég összetett dolog, kemeny munka mellett tehetseg is fontos + fejben is erosnek kell lennie egy jobb bajnokságban játszó futballistanak.
2020. aug. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!