Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Meg vannak bundázva a magyar...

Meg vannak bundázva a magyar válogatott meccsek vagy mi ez a sorozatos magyar siker?

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ilyen gyenge, minősíthetetlen játékkal ezek a falábúak ilyen eredményeket érnek el. Most is a törökök ellen a második félidőben jó ha volt 15-20%-os a labdabirtoklásunk erre még mi verünk egy gólt. Ráadásul nem is akármilyen csapatról beszélünk mert csak a török válogatott. Szerbia is világklasszis csapat, vb negyeddöntős csapatot üt ki 5 góllal erre mi nyerünk ellenük vendégként egy meccset meg x elünk elünk ellenük egyet itthon.

Akkor kik vannak még? Ott van Izland. Európa bajnoki negyeddöntős és Messiékkel X-elnek a vbn. Erre mi történik? Elpicsázzuk őket is 2 potya góllal. Le merném fogadni, hogy ezeket az eredményeket mi termeljük ki napi 8-12 órában.

Hihetetlen. Mindenesetre nagyon remélem, hogy az A divízióba ellenfelükre találnak aztán jól el kenik a szájukat egy 6-ossal vagy 8-assal mert durván kezdenek nagyképűsködni is.

2020. nov. 18. 22:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem te ne nézz focit ha ennyire nem értesz hozzá. A magyar válogatottban a játékosok többsége nem a tehetsége miatt tart ott ahol, az ő teljesítményüket nagyon befolyásolja a fizikai, mentális és taktikai felkészültség. Egy jó edző aki rendbe tudja szedni a csapatot mind fizikálisan mind mentálisan és az adott játékosállomány képességeihez megfelelő (az erősségeikre építő) taktikát alkalmaz amit tökéletesen végrehajtat velük akkor jobb eredményeket fognak elérni mint amikor egy tutyi-mutyi nemtörődöm edző csak egy valahonnan ellesett, az adott kerethez nem is illő játékstílust rájuk erőltet. Rossi egyik sikerének titka például amit sokan szidnak hogy sokat passzolgatnak hátul és kevés kockázatos megoldást választanak...na pedig pont ez az a taktika amit Rebrov is sikeresen alkalmazott a Fradinál. A magyar válogatottban nincs túl sok labdabiztos jól passzoló játékos és korábban ment ezeknek a mélységi indításoknak meg előre ívelgetéseknek az erőltetése amiből sok gólt is kapott a válogatott a rengeteg eladott labda miatt. Most inkább a biztos megoldásokat, a legkevésbé kockázatos átadásokat választják a játékosok és inkább várnak arra hogy szabad területek nyíljanak ahova bemozoghat valaki akit aztán kockázatmentesen meg lehet játszani meg az ellenfél hibáit sokkal jobban kihasználják. Számold össze pl tegnapi meccsen hányszor passzolták vissza akár az ellenfél tizenhatosától egészen a kapusig a labdát ha nem volt elég szabad terület az ellenfél térfelén a taktikai utasításnak megfelelő játék folytatásához.
2020. nov. 19. 10:59
 22/29 anonim ***** válasza:
26%
"A magyar válogatottban a játékosok többsége nem a tehetsége miatt tart ott ahol ..." - már nem is olvastam tovább. Ez azt jelentené, hogy bárki befér a magyar válogatottba, csak kell neki egy jó edző.
2020. nov. 19. 11:07
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha Zidane lenne most hirtelen a Mezőkövesd edzője, akkor se lennének bajnokok ....
2020. nov. 19. 11:13
 24/29 anonim ***** válasza:
25%
... de ezzel a játékosállománnyal két-három év múlva se.
2020. nov. 19. 11:14
 25/29 anonim ***** válasza:
87%

"már nem is olvastam tovább. Ez azt jelentené, hogy bárki befér a magyar válogatottba, csak kell neki egy jó edző."

Ez is csak egy foglalkozás, kitartó munkával a sportban is el lehet érni szép eredményeket. Gépészmérnök sem csak az lehet aki penge matekból meg fizikából, akár egy középiskolában hármas tanuló is lehet jó gépészmérnök, ha elég szorgalmas és kitartó. Nyilván nem lesz belőle világhírű feltaláló, de ha azokat a feladatok amit egy gépészmérnök el kell látnia pl egy gyárban jól megtanulja és tapasztalatot szerez, akkor jól fogja végezni a munkáját. Egy focista is eljuthat válogatott szintre ha fizikálisan és taktikailag is felkészült, jó kondícióban van, bírja a párharcokat, tudja hol kell helyezkedni, milyen megoldásokat kell választani meg kell hozzá egy minimális labdakezelési készség ami szintén tanulható fejleszthető. Nyilván nem lesz belőle egy Cristiano Ronaldo típusú labdazsonglőr világsztár, de megfelelően el fogja végezni a dolgát a pályán.

2020. nov. 19. 11:17
 26/29 anonim ***** válasza:
44%

"Ha Zidane lenne most hirtelen a Mezőkövesd edzője, akkor se lennének bajnokok"

A magyar válogatott sem lett világbajnok, csak megnyert pár meccset középszintű csapatok ellen. Zidane lehet menne mondjuk pár kört az EL selejtezőben a Mezőkövesddel.

2020. nov. 19. 11:19
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

29!

"Még valamiről: Izland egy 364 ezer lakosú ország..."

Az USA pedig 328 milliós és mégis sokkal jobbak vagyunk nálul vizilabdában.

A Fifa ragnlistát sem az USA vezeti, hanem a sokkal kisebb Belgium. Még Szenegál is az USA előtt van.

"Ehhez képest 88 percen át képtelen volt ellenük a magyar legerősebbnek gondolt csapatának gólt elérni, akkor is egy jobboldali védő rúgta a gólt."

Az egész izlandi csapat beállt védekezni. Azt csinálták, amiben jók. A fociban nem pár percenként esnek a gólok, összekervered valmelyik másik labdajátékkal. Évtizedekig jellemző volt a válogatottra, hogy fizikálisan és mentálisan megzuhannak a meccsek végére. Az utóbbi években pedig már az a jellemző, hogy az utolsó 10-15 percben szerzünk gólokat. Tehát éppen a válogatott egyik erősségét próbálod hibának feltüntetni.

Amikor egy csapat az egész meccsen (sikeresen) védekezik, akkor ennek az lehet az egyik elleneszere, hogy időnként belép a támadásokba valaki hátulról.

Roberto Carlos is védő volt és csak a brazil válogatottban 24 gólt szerzett. Nyilvánvaló, hogy sz@r volt az a brazil válogatott, hiszen a védőnek kellett gólokat rúgnia. Csak egyszer lett világbajnok, később csak egy második helyet ért(ek) el.

"Az EB-re kijutást meg a mérkőzés hosszabbításának köszönhetik és Szoboszlai próba-szerencse alapon 23-25 méter kaputávolságról és dühből berúgott góljának."

Ilyen erővel, amikor 3 méternél távolabbról lőnek, nem üres kapuba, az szerencse gól. Szoboszlai egyszer kapott olyan indítást, ami fekszik neki és azt 100%-osan ki is használta. Neked, nekem 1% esélyünk lett volna gólt szerezni. Ő éppen attól jó játékos a szerepkörében, mert képes 23 méterről gólt szerezni.

2020. nov. 19. 12:23
 28/29 anonim ***** válasza:
87%

Ezek olyan nevetséges érvek, hogy fáj olvasni. Most azt mondtad, hogy csak azért jutottak ki a magyarok, mert az érvényes játékidőben szabályos gólt rúgtak. Szóval azért jutottak ki, mert mindent az UEFA szabályainak megfelelően csináltak, hát tényleg rohadjanak meg. Bal.f.szok kihasználják az egész rendelkezésükre álló játékidőt, miért nem mentek 70. percnél az öltözőbe?

2020. nov. 19. 14:17