Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A labdarúgásban mondjátok...

A labdarúgásban mondjátok meg, hogy mi értelme van a 80. perc után (akár több) játékost cserélni? Időhúzás miatt?

Nem az lenne a legjobb ha félidőben vagy azután tíz, húsz perccel cserélnék a játékost, ha azt akarják, hogy újult erővel kezdjenek?

Egyéb ilyen trükköket tudnátok még mondani, főleg ha régóta nézitek ezt a sportágat?

2020. dec. 13. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van, hogy időhúzás miatt cserélnek későn, de akár az eredmény őrzése érdekében is cserélhetnek ilyenkor (például egy csatár helyett behoznak egy védőt). Az is lehet, hogy már csak az ívelgetésben bízik egy csapat, ilyenkor magas embert hoznak be.

Lehozhatnak valakit azért is, mert akkor fárad el, illetve aki a 80. percben áll be, az teljesen frissen nézhet szembe a már fáradt ellenféllel.

2020. dec. 13. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően időhúzó jellege van ennek, de taktikai oka is lehet, pl ha vesztésre áll a csapat, beküldenek egy csatárt egy védő helyett. Olyan is lehet, ha valakinek lehetőséget akarnak adni, hogy gyarapítsa a meccsei számát, beállítják 5-10 percre a végén. Olyan is lehet, hogy valaki megsérül, és bár tudná folytatni, mert nem annyira súlyos a sérülés, mégis lehozzák a biztonság kedvéért.

Trükkök alatt nem tudom, mit értesz pontosan, trükknek nevezhető, ha egy játékos szimulál? Tehát nem rúgják meg, de eljátssza, hogy ez nagyon fáj neki időhúzás céljából. Vagy a lecserélt játékos nagyon-nagyon lassan hagyja el a pályát. A kapusok szokták még kirúgásnál húzni az időt néha, ha nagyon kell.

2020. dec. 14. 02:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában nem időhúzás miatt cserélnek a csapatok a végén, persze az is előfordulhat. De ha mondjuk csak 1 góllal vezet az ellenfél, akkor beküldhet az edző mondjuk egy védő és egy középpályás helyett 2 csatárt, aztán minden mindegy alapon rohamozhatnak még 10-15 percig, ha úgy vannak vele hogy mindegy hogy 1 vagy 2 góllal kapnak ki (kontrából kaphatnak még egyet ha nagyon kinyílnak). Nagyon sokszor dőlnek el meccsek egyébként a 80. perc után, hiszen addigra már elfáradnak fizikailag, lassabban futnak, alacsonyabbra ugranak a védők, mentálisan is elfáradhatnak emiatt csökkenhet a koncentráció (reakcióidő). És azt se felejtsd el hogy általában szokott lenni 3-4 perc ráadás a végén, sőt az sem ritka a VAR és az 5 cserelehetőség bevezetése óta hogy 6-7 percet hosszabbít a bíró a végén...tehát ha pl. 83.percben küldenek be valakit, simán van még 10-15 perce bizonyítani. A másik eshetőség amikor biztos előny birtokában az edző pályára küld fiatalabb játékosokat (általában támadókat) akik így tét meccsen bizonyíthatnak, tapasztalatot szerezhetnek különösebb kockázat nélkül. Nyilván amíg tapasztalatlanok, keveset bizonyítottak, addig túl kockázatos lenne őket a kezdőbe rakni vagy pl. félidőben becserélni.
2020. dec. 14. 12:38