Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A liberó nyithat röplabdában?

Lucypaci kérdése:

A liberó nyithat röplabdában?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem nyithat a liberó (A Libero nem nyithat, nem sáncolhat és sánckísérletben sem vehet részt.), de egy furcsa amerikai videót láttam és nem tudom hova tenni a dolgot :D

Valakinek valami ötlete, hogy miért a liberó nyitott többször is??

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=tTcy5OeVzBI

11:43 ha valaki nem akarja végig nézni.



2021. jan. 6. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlat szerint a liberot akkor cserélik be, amikor a csapat elveszti a nyitás jogát és akkor jellemzően 1-es posztra kerül. Ha végig játszik, akkor onnan a megnyert labdamenet után 6-os pozícióba kerül, azaz nem nyitó. Az 5-ös posztból való forgás után lecserélik, hiszen a libero nem elsősoros.

Ez azt jelenti, hogy nem nyit: az ő szerepe a fogadásnál mutatkozik meg, s ezért van, hogy többnyire alacsony és ruganyos játékos.

2021. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nézd meg a videót, az egy hivatalos meccsen készült
2021. jan. 6. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy meccs nem meccs...


Nem rég volt olyan focimeccs, ahol az egyik csapat majd egy félideig 12 játékossal játszott (11 az alaplétszám). Olyan is történt, mégsem az a jó szabály...

2021. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Az amerikai egyetemi csapatoknál más szabályok szerint röplabdáznak. Itt ők a fogadásból a centert teljesen kiszedik ezért a liberó nyit a szabályzatuk szerint (hogy a center ne kerüljön hátsó sorba). Én is furcsálom és nem is értem teljesen azt a rendszert, de azért remélem tudtam valamennyit segíteni
2021. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm, az edzőm pont ugyanígy magyarázta el nekem!
2021. aug. 11. 22:21
 6/6 anonim válasza:
Én is köszönöm!
2022. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!