Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Van bármi magyarázat a mai...

Van bármi magyarázat a mai selejtező eredményekre?

Figyelt kérdés

Még mielőtt nekem esnétek, nem a tippmix miatt kérdezem (a török-holland meccsről pl. eleve csak utólag értesültem hogy egyáltalán volt ilyen).

Most lett vége a mai meccseknek. Eddig abban a hitben voltam, hogy ha a barátságos meccseket, meg a nemzetek ligája meccseket el is szórakozzák a csapatok, meg azokat a selejtezőket amiknek már nincs tétje mert biztos továbbjutók, azért az éles, első körös selejtezőket komolyan veszik. Ehhez képest:

-Hollandia kikapott Törökországtól

-A VB ezüstérmes Horvátország kikapott Szlovéniától (akik gyakorlatilag noname nemzet foci szempontjából)

-Portugália röpke 26 kapura lövésből 0 gólt tudott szerezni Azerbajdzsánnak, akiket még a magyarok is hülyére vertek (úgy nyertek 1-0-r-a hogy öngólt lőtt Azerbajdzsán)

-Szlovákia 0-0-t játszott a szintén abszolút noname Ciprussal.


Csak úgy dióhéjban a "jobbak". Ezekre van bármi épkézláb magyarázat a nyilvánvalóan sejthető indokokon kívül?



2021. márc. 24. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Kinek állt volna érdekében megbundázni? Meséld már el a folyamatot..ha véletlenül nem az esélyes csapatok nyernek, akkor egyből bunda, mi? Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem kéne lejátszani sem a meccseket. Azerbajdzsán lefizette Portugáliát? :D
2021. márc. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van ilyen. A horvátok nem olyanok már mint mikor a vb döntőben voltak.

A szlovák válogatott nem erősebb mint a magyar.

2021. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"-Hollandia kikapott Törökországtól"


És? Kikaptak Izlandtól is néhány évvel ezelőtt oda-vissza, meg Bulgáriától is. Nem minden vereség bunda.


"A VB ezüstérmes Horvátország kikapott Szlovéniától (akik gyakorlatilag noname nemzet foci szempontjából)"


Belenéztem a meccsbe. Abszolút megérdemelten győztek.


"Portugália röpke 26 kapura lövésből 0 gólt tudott szerezni Azerbajdzsánnak, akiket még a magyarok is hülyére vertek (úgy nyertek 1-0-r-a hogy öngólt lőtt Azerbajdzsán)"


Nem tudom, mikor verték hülyére az azerieket a magyarok, az utolsó nagy gólarányú magyar győzelemig 1999-be kell visszamennünk. Azóta elég szoros meccseket vívtunk Azerbajdzsánnal, az ottani foci nagyon sokat fejlődött az utóbbi évtizedben (nézd meg a klubcsapataikat).


"Szlovákia 0-0-t játszott a szintén abszolút noname Ciprussal."


Abszolút belefér, hogy egy kevésbé erős csapat odahaza leikszel egy nála jobbal.


Én elég sokat kutattam a bundát, de az jellemzően nem ezeken a szinteken folyik. Itt annyi pénzt kellene kínálni a játékosoknak, hogy a várható nyereség fejében aránytalanul nagy a kiadás.


Ezért sokkal inkább megéri megbundázni tényleg noname meccseket (pl. afrikai női utánpótláscsapatokét), mert a bevétel ugyanannyi, viszont kb. nevetséges összegekkel szúrják ki a bundát elvégző játékosok szemét.


Egy holland válogatott játékos vajon mennyi pénzért kockáztatna?

2021. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó mondja, aki bundázni akar, az nem ezen a szinten teszi. Vagy szerinted ki bundázott itt? Az egyik csapat? Az egyik játékos? Az egyik edző? Az egyik fogadóiroda? Az egyik fogadó? Ha végiggondolod, te is rájössz, hogy ez nem ilyen egyszerű. Az is látszik, hogy nem sok közöd volt életetben a profi sporthoz. Nekem igen és hidd el, nem mindig a papíron esélyesebb nyer.
2021. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!