Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Lehet egy magyar ember San...

Gangsterzrue kérdése:

Lehet egy magyar ember San Marino-i válogatott?

Figyelt kérdés
Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy pl. ha én kimennék San Marino-ba letenném az állampolgári esküt, így kettős (magyar-san marino-i) állampolgár lennék, akkor behívhatnának és játszhatnék a San Marino felnőtt válogatottjába igaz?
2021. jún. 23. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Igen.
2021. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Tudom, hogy ez nem válasz erre a kérdésre, de belegondoltál már abba, hogy ha San Marinóban az lenne a cél, hogy külföldiekkel erősítsék meg a válogatottat, akkor már rég tele lennének olyan olasz fiatalokkal, akiknek esélyük sincs a saját országuk válogatottjába kerülni?
2021. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Pontosabban nem azonnal. Az állampolgárság megléte önmagában nem elég, a FIFA további feltételeket támaszt ahhoz, hogy valaki pályára léphessen egy ország nemzeti válogatottjában. A következők valamelyikének teljesülnie kell:

a) az adott ország területén születtél

b) a vér szerinti szüleid valamelyike az adott ország területén született

c) a vér szerinti nagyszüleid valamelyike az adott ország területén született

d) te magad legalább 5 éven át az adott ország területén éltél folyamatosan a 18. életéved betöltését követően


Ezt a szabályozást 2008-ban hozták, és éppen azért, mert egyre inkább kezdett elharapózni az a gyakorlat, hogy egyes, kisebb országok komplett kezdőcsapatnyi játékost honosítottak, elsősorban Brazíliából, akik az égvilágon semmi kötődéssel nem rendelkeztek az adott országhoz. Az új szabályozás éppen ez utóbbit követeli meg azzal, hogy vagy a származásodnak kell kötődnie az adott országhoz (a)-c) pontok), vagy tartósan ott kell élned egy ideje (d) pont, tipikusan ez azt jelenti, hogy ott focizol már évek óta egy klubcsapatban).


A szabályozásba persze bele lehet kötni most is, mert bizonyos országok számára túl nagy szabadságot ad. Például az afrikai válogatottak jelentős része lényegében Európában született, Európában felnövő játékosokból áll, akiknek a szülei, nagyszülei vándoroltak el a kontinensről valamikor. Ők nyugodtan dönthetnek úgy bármikor, hogy a származásuk szerinti országot kívánják képviselni. Ezzel szemben bizonyos országokkal szemben a szabályozás felettébb igazságtalan. Például velünk szemben is, mivel egy határon túli magyarnak nincs lehetősége a magyar válogatottban szerepelni, hiába kapja meg a magyar állampolgárságot, ha nem élt korábban legalább öt évig Magyarországon egy huzamban (hiszen Trianon elég régen volt ahhoz, hogy a szülei és a nagyszülei is már bőven a határon túl születtek).


Mindez részletesen és angolul:

[link]

2021. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2


Szerintem nem akar senki játszani San Marinoba, nem ők nem akarnak erősíteni.

2021. jún. 23. 23:07
 5/5 A kérdező kommentje:

#3


Én úgy tudtam, hogy elég az állampolgárság, csak ha mondjuk úgy döntenék pár meccs után, hogy mégis a magyar válogatottba akarok szerepelni, akkor lép életbe az a 4 pont amit leírtál :)

2021. jún. 23. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!