Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nem tud a magyar focivál...

Miért nem tud a magyar fociválogatott egyszer már egy igazi "továbbjutási örömet" is adni a szurkolóinak,és a lakosságnak?

Figyelt kérdés

#foci és sikerek
2021. jún. 24. 18:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

De két "miért nem sikerült" közt is van különbség. Hiszen ennyi erővel azt is lehetne mondani hogy a győztesen kívül mindenkinek kudarc egy EB. Azt kell látni, hogy jobbak vagyunk, közelebb vagyunk mint eddig.


A lakosság mérete csak egy tényező, és messze nem a legfontosabb. Például Európában a 19. legnépesebb nemzet a magyar, és talán fociban is kb. ilyen helyen állhatunk. Tehát a te példáid egyoldalúak, hiszen vannak nagyobb lakosságú országok akik pedig gyengébbek nálunk.


Annak kell örülni, ami jelenleg van. Mit csináljanak a lengyelek, akik egy gyengébb csoportból estek ki, kevesebb ponttal, négyszer annyian laknak ott mint itthon, és ráadásul a világ egyik legjobb játékosa is ott focizik?

2021. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
Más sportágban pedig mi vagyunk a legjobbak. Pl ffi vízilabda, a németek előtt vagyunk, sőt, világranglista 3-4. vagyunk. A világ 1. pedig a 600 ezer lakosú Montenegro. Ennyire számít a lakosság.
2021. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha neked csak a továbbjutás okoz örömet... Olyan szép gólt rúgtunk középkezdés után, hogy bekerülhetne a legszebb gólok közé. Ha már nem jutottunk tovább, ez is olyan pillanat volt, amiért megérte nézni.
2021. jún. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%

Egy teljesen irreális csoportba kerültünk be, 3 olyan csapat mellé akiket végső esélyesek közé soroltak az irodák.

Ez valamilyen szinten a csoport sorsolásának a hülyesége is, hogy egyik csoportban ott van az aktuális világbajnoki címvédő, az előző EB győztes, meg a 2014-es VB győztes, és akkor még mi.

Közben meg vannak olyan kis vicces csoportok is ahol Észak Macedóniát dugta Ukrajna, vagy mondjuk ahol a Belgák mellett vérremenő küzdelmet vívott egymással az orosz, finn, dán válogatott, előző kettő olyan orbitálisan nézhetetlen szar játékkal, hogy keresnivalójuk sem lenne az EB-n.


Régóta követem a focit de nem találkoztam még EB/VB-n olyannal, hogy lenne egy ennyire irreálisan erős csoport, míg másik csoportban az első helyen kívül kiadó még az összes többi bárkinek.


Na ehhez képest a franciákkal ikszeltünk, miközben papíron őket tartották a befutónak, a németekkel meg annyira partyban voltunk, hogy a végén húzták az időt !! a magyarok ellen. A portugál meccsért kár volt, ott kicsit meg voltak a fiúk szeppenve még.


Ezzel a játékkal szinte biztos, hogy akármelyik másik csoportból továbbjuthattunk volna. Persze most lehet mondani, hogy ez csak kifogás. Csak szerintem alapvetően már az a porbléma, hogy egy ennyire erős csoport egyáltalán létre tud jönni, míg másik csoportokban finnek csúsznak tovább harmadik helyeken.


Aki szerint nem fejlődött a magyar foci az utóbbi években, az valószínűleg vagy nem nézi a focit, hanem csak 4 évente levágja magát a tv elé a csoportmeccsekre, vagy hazudik.

Hol vannak azok az idők amikor 8:1be is képesek voltunk beleszaladni? Ma elképzelhetetlennek tartom, hogy AKÁRKI tudna nyolcat rúgni. Nagyon stabilak lettünk hátul (Rossinak a 80. perc utáni időszakkal kellene valamit kezdenie még). Képesek vagyunk lekontrázni a top válogatottakat is.

Elől kellene talán még egy jó, fiatal játékos Sallai mellé. Nekem a játékosaink is szimpatikusabbak mint az ilyen Gera, Dzsudzsák érákban. Szalai Attila, Schafer, Schön, Szoboszlai, Sallai, Nagy Ádi, Klenheisler egy ígéretes generációnak tűnik.

2021. jún. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

14.Az a baj,hogy nekünk mindíg van magyarázatunk mindenre,amit én el is fogadok,mert sok oka van ennek hogy ide jutottunk,ami mélyebb elemzéseket is megérne már.Egy biztos,nem a stadionok számán múlik,és bár fontos,de lehet nem ott,... kéne kezdeni,hanem a fejekben kell rendet rakni,ami azért még nem sikerült.

/Lásd a 3 gyors kapott gólunk,egy ilyen esetet egyszerüen már nem lehet behozni,sajnos ezzel adott volt,hogy végig futottunk a kiesés elől/

A kínai példát nem értem???,mert pont arról beszéltem,hogy nálunknál jóval kisebb létszámú országok a labdarúgás egén vannak évtizedek óta,mert a fejekben rend van,és van a teljesítményeknek értékrendje,becsülete.

Nem az van,hogy akárhogy focizok,akkor is rohadt jól elvagyok.

2021. jún. 25. 07:04
 16/25 anonim ***** válasza:
63%

#15

Általában van is magyarázat mindenre, a fociban ritkán történnek véletlenül meg dolgok. A tudás és a rutin a legtöbb esetben döntő.


A magyar válogatott abszolút erőn felül játszott, tudásához képest kimagasló eredményeket ért el, borult a papírforma a franciák és a németek elleni meccsen.


Nem csodálkozom, hogy mégis a helyére billent valamennyire a mérleg nyelve a végére.


Viszont a fejlődés a lényeges, és az, hogy végre eredmény is van, amire lehet építkezni. Mert öt évvel ezelőtt még lehetett fanyalogni, hogy a portugáloknak jó volt a döntetlen, a többi csapat gyenge volt, és az egyetlen igazán éles meccsen alaposan földbe döngölték a mieinket a belgák - de most nem ez a helyzet. Nem mondhatjuk, hogy gyenge ellenfeleink voltak, és azt sem, hogy a franciáknak vagy a németeknek elég volt a döntetlen. Utóbbiak kis híján kiestek vele...

2021. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
2%

A magyar focista genetikai okból alkalmatlan a modern focira. Ostoba és lassú.

Amit te szeretnél, mármint örömöt a fociból, az nem létezik. :)))))

Ráadásul ezermilliárdos bulikát forszírozol.

Keress magadnak valami értelmes hobbit.

2021. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

"Általában van is magyarázat mindenre, a fociban ritkán történnek véletlenül meg dolgok. A tudás és a rutin a legtöbb esetben döntő."


Mesélj, az hol volt tudás és rutin, hogy Gulácsi kesztyűjéről lecsúszott a csurom vizes labda? Ugyanis ezen a gólon ment el a Német meccsünk. Én akárhogy nézem ez színtiszta véletlen.

2021. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%

"A kínai példát nem értem???"

Arra próbáltam utalni, hogy egyoldalú amit mondasz, mert ugyan vannak nálunk kisebb országok, amelyek jobbak fociban, de vannak nagyobbak is, akik gyengébbek. De ezt már a 11-es válaszoló is kifejtette.

2021. jún. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Összességében mondva,azért illene már egyszer eljutni,mint a mai meccsen a kis Dánia.

A többi ország akik ma focizni fognak,egyik sem nagyobb nálunk lélekszámban

és adottságokban sem,csak oda tudnak talán jobban figyelni,nem izgulnak el

sorsdöntő helyzeteket,összességében összeszedettebbek.

A focistáik pedig nagyobb, elit klubok megbecsült játékosai,ahol azért nagyobb a tudástár.

2021. jún. 27. 18:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!