Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Van e rá lehetőség hogy a...

Van e rá lehetőség hogy a FIFA valami mást találjon ki a 11-es igazságtalan párbaly helyett,döntetlenk esetén?

2021. júl. 23. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szabályalkotó testület értelemszerüen változtathat a szabályokon.

Te mit javasolnál?

Újrajátszás nem szerencsés média okán.

első gólig hosszabbítást szintén média miatt nem szerencsés, plusz kitudja meddig húzódnael egy meccs.

11-eseknél viszonylag kicsi az esélye hogy sokáig rúgják őket.

2021. júl. 23. 16:57
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Lehetőség van, a levegőben is van hogy majd valamit kezdenek vele, mert mondogatják hogy nem tartják jónak, de még nem mertek hozzányúlni. A videóbíróhoz is évekig kellett könyörögni, mert nem akarták, úgyhogy ez sem lesz valami gyors.

Az arany-ezüstgól 2004-ig volt, azzal is az volt a gond, hogy beálltak bekkelni a csapatok és büntetőkre játszani, hisz nem akartak gólt kapni.

Van egy ADG nevű elképzelés, a FIFA játékokban gyakorlásként lehet játszani is őket különböző formában. Az a lényege hogy egy támadó, egy védő és egy kapus marad a pálya egyik felén. A támadó középről indul és 30 másodperce van, hogy gólt lőjön. Mindegyik csapatnak van 5-5 lehetősége és nyilván az nyer, aki többször betalál. Ezt akár meg is lehet úgy spékelni, hogy 2 védő, 2 támadó, 1 kapus legyen és hasonlók (ezt már én teszem hozzá). Részletek itt: [link]

Lényeg hogy ezek csak elképzelések, hivatalosan nincs még kilátásban a büntetőpárbaj leváltása.

2021. júl. 23. 17:06
 3/12 A kérdező kommentje:
Cserékkel folytatni a mérközést 120 perc után,de már mondjuk 7 emberrel és progresyiven kiszedni meg ebereket,és ha nincs gol csak akkor jöhet a 11es párbaj.
2021. júl. 23. 17:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az újrajátszás nem opció, hiszen egy torna negyeddöntőjét mikor van idő újrajátszani? És ha az újrajátszott is X lesz? Akkor az egyik továbbjutó csapatnak három meccset kell játszania az elődöntőért, a másiknak meg egyet?

Az ADG a támadó csapatoknak kedvez, nem mindegyiknek ez a játékstílusa.

A kiszedett emberekkel az a baj, hogy nem fair, hogy az egyik csapatban mondjuk három klasszis van, a másikban egy, mindegyiktől leveszel egyet-egyet, és máris túlerőbe került az egyik fél.

2021. júl. 23. 17:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jobb alternatíva a büntetőknél.

Ha arany gól lenne néhány meccs sosem érne véget.

2021. júl. 23. 17:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott van 120 percig ido bizonyitani. Ha addig semmi , utana dontson a bunteto. Teljesen jo.
2021. júl. 23. 23:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én igazságosnak tartom a büntetőpárbajt. 11-es rúgás is a foci része.
2021. júl. 24. 05:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a büntetőkkel semmi gond.
2021. júl. 24. 17:41
 9/12 A kérdező kommentje:
7 ès 8,vajon hányszor volt az hogy a gyenge csapat,beált 7 emberrel a kapuba 120 percig,várták a 11-es rugásokat és 50% eséllyel, igenis ők a gyenge csapat jutott tovább.
2021. júl. 24. 17:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A tizenegyeseket is tudni kell rúgni, tehát, ha a másik csapat a jobb, akkor tudniuk kell azt is.