Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudok kapásból rendesen...

Hogyan tudok kapásból rendesen lőni?

Figyelt kérdés

Ma edzésen a levegőből jött a labda, amit átvétel nélkül rá akartam küldeni a kapura. Lehet nagyon szarul találtam el a labdát, de alig repült 3 métert, és a lábam is annyira fájt utána, mint ha eltört volna és az ilyen már nem az első eset. Valaki tud valami tanácsot adni, hogy hogyan tudok rendesen kapásból lőni?

Egyébként a lábizmomat is szeretném erősíteni, de nem tudom, hogyan kéne anélkül, hogy konditerembe járjak. Ha tud tippet adni valaki, hogy otthoni módszerrel, hogy tudom erősíteni a lábamat, azt megköszönném.



2022. febr. 14. 18:03
 1/2 Humor Herold ***** válasza:

Hát jól kell kiszámítani a labda ívét...lábfejjel tudod a legjobban eltalálni.Jól kell időzíteni és érezni hol találod el a labdát.Ha a lábfejed szélén akkor már nem tudod teljes erővel megküldeni :)

A lábizmodat tudod otthon is erősíteni.Szűk állásban guggolásokkal, nagy terpeszes guggolásokkal.Kitörésekkel.Vádlizással egy lépcsőn,küszöbön.

Mindegyik gyakorlathoz lehet használni súlyzókat is,azzal nehezíted a feladatot.Ha nincs súlyzód bármi nehezebb tárgy megteszi.

2022. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeket a technikai elemeket csak gyakorlással lehet elsajátítani. Előbb-utóbb ráérzel a labda helyzetére. Ez nem jelenti azt, hogy a 15ezredik ilyennél nem fordul elő, hogy "eltöröd a labdát".

A láberősítést otthon meg tudod oldani, de a labdarúgás nem statikus sport, ezért ha kertes házban élsz, akkor javaslom a kint edzést futással tarkítva.

Köztünk edzők közt is egyre nagyobb az egyetértés abban, hogy a labdarúgás teljesen más erősítő gyakorlatokat igényel, mint pl a kondi teremben végzett gyakorlatok vagy az egyenes irányú sprintek.

Fontosak ezek is, nagyon is. De ettől nem lesz még olyan izomzatod, ami valóban kiemelhet az ellenfeled mellől pozitiv irányba.


Ne add fel, gyakorolj!

2022. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!