Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Milyen poszton játszak fociba?...

Milyen poszton játszak fociba? Az adottságaim mihez jók?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem focizom csapatnál, de barátaimmal iskolában, illetve nyáron akár 30-an összegyűlünk focizni. Keresetem már google-n és youtube-on is valami kérdőívet vagy videót hol, és milyen poszton kéne játszanom, de semmit sem találtam. Leírok minden infót'


17 éves fiú vagyok, 187cm magas és kb.90kg és jobb lábas. kifejezetten gyorsan futok, ugrásom átlagos magassághoz viszonyítva. Mezőnyjátékosról beszélünk, kapus nem megy nekem. Igazából általában támadó szoktam lenni, abból is bal szélső, igazából mindig bal oldalon játszok. a gólszerzés jól megy nekem, erőset lövök, csak nem mindig pontosan. a gólpassz megy a legjobban , mindig meglátom a helyzeteket és pontos lapos vagy akár magad ívelt labdát adok. támadó szelleműnek mondanám magam, de ha védelemről van szó kiveszem benne a részem, agresszív letámadással általában. nem szeretek hátul lenni, sokszor hibázok a védelemben és nem is élvezem. ugyanakkor jól odatudok állni, ha esetleg hátra raknak be a védelembe mindegyik oldalt elvagyok, szárnyvédőként tudnám magam elképzelni. cselezni pedig viszonylag jól tudok. Középen is elvagyok játék közben, ugyanakkor széleken otthonosabban érzem magam.

szerintem Lw, Lm cam, vagy cm menne nekem jól játék közben de mondjátok meg az adottságaim alapján, köszönöm!



2022. aug. 4. 01:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Jobb lábas, gyorsan futó, jól passzoló játékosnak mondod magad. Miért ragaszkodsz a bal oldalhoz? Menjél ki a jobb szélre, ott lehet elfutkosni, meg beadni. :)
2022. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is inkább a jobb szélen próbálkoznék elfutásokkal, beadásokkal.


Nyilván van az a szint, ahol jó az ellenkező oldalra rakni a játékost, pl Robben bal lábasként végül jobboldalon találta meg a helyét. De hát ő Robben... simán áthámozta magát a védőkön, aztán 20-ról bekúúúrta.

Tehát reálisan nézve nem vagy Robben szint. A labdavesztésekkel pedig hátráltatnád a csapatot. Balról indulva pedig bele vagy kényszerítve a cselezésbe,amiből nagyrészt labdavesztés borítékolható. Nem ajánlom. Jobbszél legyen és pontos beadások.



Középen játékhoz pedig amúgy nagyon gyors helyzetfelismerés kell, hogy hogyan és hova továbbítod a labdát.

Nekem pl a szélen tetszik mindenképp a játék, mert a vonal felől nem érkezik védő, és ez biztonságot ad. Amíg vonalon belül vagyok, addig jó. Középen viszont minden irányból támadnak, és ha nem tudod jól kezelni ezt, akkor nem való a középpálya közepe neked.

2022. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!