Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ennyire edzetlen vagyok vagy...

Ennyire edzetlen vagyok vagy nincsenek adottságaim?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok 165cm és 74kg, azonban ha kondizni kell akkor vége. Fekvenyomásnál 40kg kb 2-szer bírom kinyomni a 45 pedig talán egyszer. Kb 1 évet minden nap itthon fekvőtámaszoztam, guggolás felállást végeztem és tornáztam. Fekvőből eleinte 15 ment max., de aztán felküzdöttem magam addig,hogy kiment ismétléssel 40,de max 2 ismétléssel tudtam. Aztán még pár hónap múlva egyszerre le tudtam nyomni 80 fekvőt+80 guggolás-felállást. Ez 17 éves koromban volt. Azonban mikor ezt csináltam akkor is max 50kg-ot tudtam kinyomni kis segítséggel,de alig alig. Aztán abbahygtam a fekvőzést. Igaz,hogy egész nyárom huzamban minden másnak 30km-bicajoztam. Most fekvenyomásnál ahogy írtam a 45 talán egyszer alig alig kimegy. Azonban lábgyakorlatoknál pedig mikor a hátra a két vállam közé teszem a rudat a súlyokkal és úgy guggolok és állok fel abból megy multkor 110kg volt amit kimyontam de 90 simán tudok szériázni. Rengeteg haverom van aki semmit nem edz és simán kitolja úgy is a 70-75kg-ot. Ennyire fejletlenek az izmaim ? Mitől van ez ? Mit tudok tenni ? Sajna nincs pénzem kondizni,csak itthon tudok gyakorolni meg néha suliban. Tudnátok adni tippeket ?
2015. febr. 28. 20:40
 1/5 anonim válasza:

Vigyél az otthoni edzésedbe progressziót. Pl. Tanulj meg nehezebb fekvőtámasz fajtákat (akár az egykezest vagy handstand pushupot). Plusz ha van lehetőséged, kezdj el tolódzkodni! Aztán nehezítsd súlyokkal!

Remélem, segítettem!

2015. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

110kg-s gugolás (de 90 széria) mellé 45ös fekve?

Elbaszott egy ember vagy, tudod-e? Nem túloztad el azt a gugolást kicsit?

2015. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alacsonyan sokkal könnyebb guggolni. Ha mondjuk 185 centi lennel hosszu labakkal,talan 90 kilo se lenne a guggolas. Ehhez hozzavesszuk a sok bicajt es azt hogy felsotestre osszevissza edzettel,nem csoda hogy ennyi megy.
2015. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A guggolást tényleg nem túlzom el, múltkor 110-et nyomtam és még ment volna 5-10kg legalább. azt meg sem érzem, de fekvenyomásnál mintha 10 éves lennék.
2015. febr. 28. 23:51
 5/5 anonim válasza:
Amúgy te csak ezt a két gyakorlatot ismered? Guggolás meg fekve nyomás? Mert ha igen akkor ne csodálkozz, hogy nem megfelelően fejlődsz. Ha meg már edzel akkor arányosan edzd az egész testedet. Szerintem térj vissza saját testsúlyos gyakorlatokhoz és nehezítsd őket amíg meg nem erősödsz mert így csak rángatod azokat a súlyokat és szétcseszed az ízületeidet. (Nézd meg a fegyencedzés C. könyvbe a gyakorlatokat és azokat kezd el csinálni) ;)
2015. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!