Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Olyankor mi történik, ha...

Olyankor mi történik, ha oda.-visszavágós meccseknél a két meccs után ugyanúgy áll a két csapat?

Tehát ha nem csak ugyanannyi a gólarány, de a lőtt gólszám, idegenben lőtt gól stb. is ugyanolyan, mert mondjuk mindkét meccs 0-0, vagy mindkét meccs 0-1 a vendégnek, ilyesmi. Gondolom nem gyakori, de tuti volt már ilyen. Ilyenkor mi a helyzet, mi dönti el ki jut tovább?

2022. szept. 7. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2x15 perc hosszabbítás, majd ha továbbra sem áll nyerésre egyik csapat sem, 11es párbaj.
2022. szept. 8. 01:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az új szabályok szerint, már akkor is 2x15 perc hosszabbítás jön (majd ha kell, akkor tizenegyesek), amikor a gólarány is ugyanannyi.
2022. szept. 8. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:
A helyes válasz az, hogy ezt mindig az adott torna játékszabályai döntik el, amit a torna előtt közzétettek. Manapság a leggyakoribb, hogy ilyenkor 2*15 perces hosszabbítás következik, ha pedig az eredmény ezután is eldöntetlen, akkor tizenegyesrúgásokkal döntik el, ki lesz a továbbjutó. Régebben, évtizedekkel ezelőtt ugyanakkor számos más megoldás is létezett. A 20. század közepén, amikor még nem volt olyan sűrű a versenynaptár, mint most, ilyen esetben általában rendeztek egy harmadik meccset, semleges helyszínen. Aztán ha az is döntetlen volt, akkor jöhetett ott hosszabbítás, vagy tizenegyesek. De volt olyan is, hogy egyszerűen sorsolással (pénzfeldobással) döntötték el, ki jut tovább.
2022. szept. 8. 15:37