Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért kell a vb meccseken...

Miért kell a vb meccseken 20-30 percet hosszabbítani?

2022. nov. 21. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nagy tornákon szokott lenni bírói eligazítás. Gyanítom, ott mondták a bíróknak, hogy minden elveszett időt pótoljanak be hosszabbítással. Az Anglia-Irán meccsen pl. simán elment legalább 10 perc az iráni kapus ápolásával.
2022. nov. 21. 20:57
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Melyik sportágban láttál ilyet?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom milyen konkrét meccsre gondolsz. De mostanában egyre gyakoribban látom én is hogy rendszeres hogy 6-10 perces hosszabbítások vannak bajnoki meccseken is. Amúgy szerintem ez nem rossz irány. Igenis, ha egyértelmű időhúzásról, hosszas ápolásokról vagy akár VAR-ról van szó, pótolják be az időt. Talán a VAR lehet most ami viszonylag újdonság és egyre többet használják. Ha megy vele az idő akkor az tényleg legyen bepótolva. Elég nagy probléma az időhúzás, színészkedés a fociban, ez talán segíthet abban hogy igazságosabbak legyenek a meccsek. Persze a legtisztább az lenne ha tiszta játékidő lenne és állna az óra, de egy ilyen változást nem hiszem hogy meglépne a világ, és nem is biztos hogy szükség van rá.
2022. nov. 21. 21:28
 4/9 A kérdező kommentje:
Például Anglia meccsen első félidőben 14 perc, a meccs végén 10 perc hosszabbítás volt. Ez összesen 24 perc, ennyi ideig kizárt hogy állt a játék. A szenegál hollandia meccsen is volt a végén 10 perc hosszabbítás, gyanítom a félidőben is volt jó pár perc, pedig nem tűnt fel hogy olyan sokat állt volna a játék.
2022. nov. 21. 21:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ez összesen 24 perc, ennyi ideig kizárt hogy állt a játék. "

Ezek szerint nem láttad a meccset.

2022. nov. 21. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

És a nyitómeccsen is 20-30 percet hosszabbítottak?

Az angol meccsen volt ápolás hosszú percekig. A másik meccsen is sokszor maradtak földön szenegáliak, miközben az első félidőben csak két perc hosszabbítás volt. A kettő együtt nincs meg 20 perc.

2022. nov. 21. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:

#4 Nem láttam a meccset de nem olyan durva ez. Eszerint a cikk szerint 25-28 perc játékon kívüli idő az átlagos. Persze nem lehet minden meccsen ennyit hosszabbítani, de ha valóban indokolt volt akkor el tudom képzelni.

[link]

2022. nov. 21. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: lehet, de a játékvezető nem minden aktív játékon kívüli időt számol bele a hosszabbításba. Csak a cseréket (alapból fél perc minden csere), ápolás, illetve időhúzás.
2022. nov. 21. 22:13