Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Támogatnád, hogy labdarúgásban...

Támogatnád, hogy labdarúgásban is állítsák meg az órát, amikor áll a játék, és pontosan 90 percig tartson minden meccs?

Kivéve persze ha egyenes kieséses szakaszban döntetlennel ér véget, ezt csak a kötözködések megelőzésére teszem hozzá.

Én három dolgot támogatnék:

-aki szimulál, fetreng, aztán hirtelen meggyógyul, azonnal piros lappal szórják ki

-lesnél csak egész test számítson, ne vegyenek el szabályos gólt azért mert a kisujja véletlenül belógott a védő elé

-ne a győzelmet-vereséget nézzék rangsorolásnál, hanem a szerzett gól legyen az elsődleges tényező. Akkor komolyan vennék a meccseket, nem ilyen alibi 0-0 bohóckodások lennének, mint ez a Dánia-Tunézia f0s.

2022. nov. 22. 16:11
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Álló óra:

Mocskos hosszú lenne egy meccs. Max 2x30 perc körül van az az idő, ahol játékban van a labda, de legtöbbször annyi se.

"aki szimulál, fetreng, aztán hirtelen meggyógyul, azonnal piros lappal szórják ki":

Nehéz meghúzni a határt, elég szubjektív lenne a döntés. De ebben egyet értek, az időhúzásos fetrengést lassan el lehetne kezdeni szigorúbban büntetni...

"lesnél csak egész test számítson, ne vegyenek el szabályos gólt azért mert a kisujja véletlenül belógott a védő elé"

Egy fél lépés előny rengeteget jelent, itt szerintem jó az érvényes gólszerzős dolog. A miliméterezés az viszont tényleg gáz, vonaltechnológia nélkül nézzen rá valaki jó szögű ismétlésekre, aztán, ha nem eldönthető, akkor az egyvonal...

"ne a győzelmet-vereséget nézzék rangsorolásnál, hanem a szerzett gól legyen az elsődleges tényező. Akkor komolyan vennék a meccseket, nem ilyen alibi 0-0 bohóckodások lennének, mint ez a Dánia-Tunézia f0s."

Ebből csak az lenne, hogy mindenki agyonverné a kiscsapatokat, aztán utána meg még több 0-0-ra beállás a nagyok ellen. Ne mondjuk már, hogy két csapat ellen az teljesít jobban, aki csinál egy 4-0-ás győzelmet, meg egy 1-0-ás vereséget (4 gól, +3 gk), azzal szemben, aki lehoz egy 1-0-t, meg egy 1-1-et (2 gól, +1 gk). :)

2022. nov. 22. 16:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2x35perc álló órával tökéletes lenne. Elvileg így bruttó időben 90 perc lenne egy meccs.

Mert most hiába van 10-15 perc hosszabbítás, a 80. perctől 20 perc kínlódást kell nézni és a cseréket.

2022. nov. 22. 16:39
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem tiltsák be a cseréket, úgy lenne izgalmas, maximum a kapus helyére állhasson be más. Ha valaki lesérül, így jártak.

Amúgy se értem miért van még 5 csere mindig, az elvileg a covid időszakra lett bevezetve, azon meg már rég túl vagyunk.

2022. nov. 22. 16:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
60-65 perc körül van a tiszta játékidő egy focimeccsen. Tehát a 90 perc tiszta nagyon durva lenne. 2x30 vagy 2x35 lehetne legfeljebb. De szerintem ez egy akkora változás lenne a játékban hogy nem valószínű hogy meglépnék. A jelenlegi rendszer nem annyival rosszabb.
2022. nov. 22. 17:09
 6/14 NTBS ***** válasza:
100%
Az egész szabályrendszerben komoly módosítás kellene. 2x35 perc tiszta játék.
2022. nov. 22. 17:39
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Hiába lenne akkora nagy szabály változás a 2x35 tiszta játék, gyakorlatilag semmi változás nem lenne. A néző megközelítőleg ugyan annyi játékot látna a pályán, sokaknak fel sem tűnne.
2022. nov. 22. 19:33
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Én attól félnék, hogy rengeteg hazaadást, passzolgatást, szögletzászlóhoz szorítást, és vaktába rúgást látnánk. Nem hiányozna... :)
2022. nov. 22. 19:59
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Most tiltja valami, hogy így húzzák az időt? Pontosan ugyan annyi lenne, mint most. Statisztika szerint 45 percből 35 aktív játék. 10 percig nincs játékban a labda. A szabálymódosítás után a játék képe semmiben sem változna, pontosan ugyan annyit játszanának és ugyan úgy, csak egy elfekvés után nem lenne 5 perc fetrengés.
2022. nov. 22. 20:11