Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Támogatnád, hogy labdarúgásban...

Támogatnád, hogy labdarúgásban is állítsák meg az órát, amikor áll a játék, és pontosan 90 percig tartson minden meccs?

Figyelt kérdés
Kivéve persze ha egyenes kieséses szakaszban döntetlennel ér véget, ezt csak a kötözködések megelőzésére teszem hozzá.
2022. nov. 22. 16:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%

A 2*35 perc nekem tetszene. Ha az erősebb csapat vezet, akkor színészkedés nélkül is eltudnak passzolgatni a középpályán 0 akcióval. A rövidebb játékidő pedig garantálná, hogy ezek a passzolgatások és a labdával való semmit nem kezdés, amiket 45 percig néznél csak 35-ig történnek.

Viszont általában a nagybetűs színészkedés és időhúzás akkor történik, amikor a gyengébb csapat próbál túlélni, és 2 percenként esnek össze, közte pedig cserélnek. Na ez az igazi idegesítő időhúzás, a megálló idő pedig ezt teljesen kiküszöböli, mert nem lenne értelme csinálni, mert úgy sem húzza a játék idejét. Ez egy win-win ötlet lenne, de még kényelmesebb azt nézni, hogy a vesztes csapat a játék utolsó 30 percéből (hosszabbítással) 10-et színészkedéssel, 5-öt cserével és 5-öt begörcsölt lábakkal való heverészéssel tölt, meg közbe beszed 5-6 sárgalapot.

2022. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem sokkal inkább a győzelemre álló csapat (aki papíron esélytelenebb volt) bevett fegyvere a meccs végi időhúzás, lásd ma a szaúdiak, miután előnyhöz jutottak mást se csináltak csak estek-keltek, kirugdosták a labdát, meg a kapus dédelgette, egy vagon sárgát is kaptak miatta. Na ilyenkor kéne pár pirosat kiszórni, ennél nincs sportszerűtlenebb.
2022. nov. 22. 22:09
 13/14 MDaniel98 ***** válasza:
Nem. 90 perc úgy igen sokáig tartana, le kellene csökkenteni a játékidőt 60 percre, és esetleg úgy. De fociban nincs olyan gyakran játékmegszakítás mint mondjuk kéziben szerintem, úgyhogy az utolsó 1-2percben semmiféle akció nem lenne már a meccseken, mert a vezető csapatnak nem lenne érdekében.
2022. nov. 23. 09:34